Zdravie naše každodenné

V pôrodnej sále vládlo napätie. Už za malý okamih malo svetlo sveta spozorovať novo narodené dieťa. Matka netrpezlivo čakala na lekárove prvé slová. „Je to zdravý chlapec,“ skonštatoval lekár. Nervozitu matky po týchto slovách nahradilo dojatie. Na svet práve priviedla úplne zdravého človeka. To dieťa v ten deň dostalo najvzácnejší dar. Tím darom bolo zdravie. To, či si ho udrží, bude v najbližších rokoch ovplyvňovať jeho mama a potom ono samo.


Zdravie

Zdravie môže byť silné a slabé zároveň. Nikde nie je napísané, že zdravý človek musí zdravý zomrieť. Naše zdravie možno prirovnať k záhrade plnej zeleniny. Pokiaľ sa budeme o záhradu starostlivo starať, odmení nás peknou a zdravou zeleninou. Ale čo sa stane v prípade, keď záhradu zanedbáme?

Prestaneme ju zalievať životodárnou vodou a nebudeme ju okopávať. Prestaneme odstraňovať škodlivú burinu, ktorá odoberá dôležité živiny z pôdy, ktoré následne chýbajú našej zelenine. Prestaneme ničiť škodcov, ktorí budú ohrýzať listy dôležité pre fotosyntézu.

To bude viesť k nasledujúcemu stavu. Zelenina bude mať nevýraznú farbu, malú veľkosť a slabú chuť. Nebude obsahovať bežný počet vitamínov a látok, ktoré obsahovať má. V horšom prípade zelenina úplne vyhynie.

ovocie

Presne tak, ako naše zdravie. To tiež potrebuje špecifickú starostlivosť. Tú starostlivosť vyžaduje každý jeden deň. Keď ju dostane, ťažšie ochorieme. A keď už ochorieme, tak sa ľahšie vyliečime. Tento fakt väčšina ľudí nechápe.

Ľudia sa viac starajú o svoj zovňajšok. Veď najdôležitejšie je, ako vyzeráme navonok. Vnútrajšok až taký dôležitý nie je. Ten predsa nevidno. Drobné prejavy chorôb na pleti dokonale zakryje mejkap. Pokiaľ sme zdraví, náš zdravotný stav neriešime. Nakoniec je vždy na práci niečo dôležitejšie.

„Existuje tisíc chorôb, ale len jedno zdravie.“ – Karl Ludwig Borne

Nepijeme potrebné množstvo čistej vody. Skôr pijeme sladené nápoje, pretože chutia lepšie než obyčajná voda. Konzumujeme málo zeleniny a ovocia. Viac sa zameriavame na mäsité výrobky. Tie naše telo potrebuje tiež, no v primeranom množstve.

Pomer stravy tvorený väčšinou živočíšnych potravín, zbytočne prekysľuje organizmus. Netreba športovať, veď pohyb nás oslabuje a môžeme pri ňom aj nebodaj schudnúť. Na tretie poschodie ideme výťahom. Hrozná to predstava, vyšliapať tri poschodia po svojich.

Prežívanie

Mnoho ľudí doslova prežíva zo dňa na deň a ani si to neuvedomuje. Nemyslím, že jedia málo, skôr naopak. Konzumujú nezdravé a vysoko kalorické jedlá, z ktorých môže vzísť jedine bunková podvýživa. Ich telo začne s nedostatočným vylučovaním odpadu.

Preto začne odpad vylučovať prostredníctvom kože. Z tohto dôvodu vznikajú kožné ochorenia, ako akné, psoriáza, ekzémy a nemožno zabudnúť na zvýšenú potivosť. Ale to iba v prípadoch, keď nie sú vyvolané hormonálne.


Celý organizmus je ako časovaná bomba, ktorá smeruje k výbuchu. A ona raz skutočne vybuchne. Samozrejme nie všetci ľudia sa takto zle starajú o svoje zdravie. Tento článok je skôr určený pre ľudí, ktorí sú úplne zdraví a netrpia žiadnymi dedičnými ochoreniami. Zle sa stravujú a svoje zdravie neriešia. No raz príde čas, kedy nedostatkom správnej starostlivosti o svoje pevné zdravie prídu. Potom už môže byť neskoro niečo riešiť.


Ak sa vám článok páčil, možno sa bude páčiť aj iným. Ak vám to neublíži, zdieľajte ho s ostatnými!

 

Páči sa vám reflektor812? Dokážte to!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *