Zákon príťažlivosti

Zákon príťažlivosti pôsobí neuveriteľne. Je to niečo nereálne, čo mnoho ľudí odsudzuje. Na tom nie je nič zlé. Každý má  právo na vlastný názor. Aj keď je iný, než skutočnosť. Čiže nesprávny. No to skutočnosť nezmení.

Ak o zákone príťažlivosti hovorí niekto neznámy, málokto mu verí. Nikto ho nepozná. Je proste blázon. Veď hovorí niečo neskutočné. Nemá žiadne dôveryhodné dôkazy na potvrdenie svojich slov. Situácia sa však môže zmeniť, ak zákon príťažlivosti popisuje niekto úspešný a dobre známy. Takýmto človekom môže byť napríklad známy herec, spevák, športovec a podobne. Jednoducho niekto, o kom sa zvykne veľa hovoriť. Našťastie sa o tom niektorí známi ľudia neboja rozprávať. Nejaký článok je —> tu. Alebo trebárs článok o Arnoldovi.


„Možno nesúhlasím s tým čo hovoríte, ale do smrti budem brániť vaše právo to hovoriť.” – Voltaire

Zákon príťažlivosti

Tento zákon v našich končinách zazrel svetlo sveta pred niekoľkými rokmi. Niežeby ho vtedy objavili. Objavený je už tisíce rokov. No pred niekoľkými rokmi bola publikovaná kniha Tajomstvo (The Secret), ktorá toto tajomstvo odhalila širokej verejnosti. Následne vznikol film, ktorý myšlienku knihy previedol do video formátu. Potom akoby sa pretrhlo vrece s publikáciami o zákone príťažlivosti. Dnes je v kníhkupectvách slušný výber kníh o tomto zákone.

zákon príťažlivosti

Mnoho ľudí tento zákon uznáva a verí, že skutočne funguje. No tiež má tisíce odporcov. Pravda je len jedna. Lenže čo je pravda? Jedni tvrdia, že funguje a druhí že nie. Čomu teda veriť? Veriť by sa samozrejme malo presvedčivejším argumentom. Lenže argumenty stúpencov ZP (zákon príťažlivosti) vyzerajú v mnohých prípadoch nereálne.


Čo je skutočná realita?

V dnešnom svete sa skoro každý upína na realitu. Denne vidíme vojny, zabíjanie, vraždy, nehody, ekonomické krízy, nezamestnanosť, biedu, klamstvo, politické prešľapy a hašterenie, nespravodlivosť a podobne. Pre mnohých ľudí je práve toto realita. Nijakým neuveriteľným zázrakom neveria. Ak ste takýmto človekom, prerušte čítanie, pretože sa v tomto článku nedozviete nič uveriteľné. Zapnite si radšej správy a nasajte troška reality.

„Najväčšia tragédia človeka je v tom, že prestal vnímať svet tajomstiev.” – Valerij Sineľnikov

Tieto správy sú uveriteľné, pretože odzrkadľujú realitu. Tým však ľudia zabúdajú na skutočný zmysel života. Prestávajú veriť svojim pocitom, myšlienkam a duchovne chradnú. Kto chce duchovne vyrásť, musí sa odpútať od bežnej reality. Jedine tak uverí v neuveriteľné. To mu môže pomôcť zmeniť život k lepšiemu.


 Odkiaľ ho poznám

Ja som v ZP veril od prvej  chvíle. Veľmi rád a často snívam. Predtým, než som ho spoznal, sa mi pár krát stali situácie, pri ktorých som si povedal:

„Prečo som teraz radšej nespomenul tisíc korún?” (vtedy ešte boli koruny)

A takúto reakciu som pozoroval aj u iných ľudí z môjho okolia. Nechápal som, ako tento proces funguje. Pred niekoľkými rokmi som náhodou narazil na video The Secret. Celé som si ho pozrel a hneď ma zaujalo. Vtedy som si pomyslel, že by bolo fajn, keby skutočne fungovalo. Som človek ktorý verí, že pred odsúdením treba dať šancu. Neskôr sa mi naplnilo zopár myšlienok, čo ma utvrdilo veriť v niečo nereálne. Odvtedy sa mu venujem a študujem ho. Myslím si, že takto by to mal robiť každý. Ten kto ho pochopí zistí, že každý je si sám tvorcom svojho života. Každý chce žiť lepší život. ZP je odpoveďou.

„Nedokážem povedať, čo je to za silu. Viem iba že existuje.” – Alexander Graham Bell


Čo je zákon príťažlivosti

ZP hovorí o tom, že všetko podobné sa priťahuje a ľuďom sa v živote stáva to, načo myslia. To znamená, že pokiaľ myslíte na pozitívne veci, či situácie, tak si ich do svojho života pritiahnete. Môže ísť napríklad o šťastie, milých ľudí, peniaze, ideálneho partnera, zdravie, výborné vzťahy a podobné pozitívne situácie. Čiže lepší život.

„Vykročte vo viere. Nemusíte vidieť celé schodisko. Iba urobte prvý krok.” – Martin Luther King

No tiež to platí opačne. Tento prípad je v praxi reálnejší a stretne sa s ním viac ľudí. A je úplne jedno, či v ZP veria, alebo nie. Pretože tento zákon pracuje vždy a stále 24 hodín denne bez prestávky a ovplyvňuje životy ľudí.

„Pokiaľ si myslíte, že niečo dokážete, alebo myslíte, že nedokážete, za každým budete mať pravdu” – Henry Ford

Viac ľudí myslí negatívne. Vždy majú málo peňazí, bývajú chorí, v práci sa im nedarí, musia platiť vysoké účty, stále riešia nejaký problém, nikto im nepomôže, sú neprajní, žiarlia, ohovárajú a ubližujú ľuďom navôkol. Ste takýto človek? Máte moc to zmeniť.


Zhrnutie

Jednoducho povedané pozitivita priťahuje pozitivitu. Negativita zas negativitu. Preto si dávajte pozor na svoje myšlienky. Znamenajú viac, než si skutočne myslíte.  Kto chce zmeniť život k lepšiemu, mal by pouvažovať o naštudovaní si ZP. No má to jeden háčik. Je to činnosť ako každá iná. Čiže potrebuje tréning. A na druhej strane vedieť ovládať svoje myšlienky a pocity môže byť u niektorých ľudí extrémne ťažké. Tréning robí majstrov. A platí to aj v tomto prípade.


 

Ak sa vám článok páčil, podeľte sa s ním aj s ostatnými. Zdieľajte ho!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.