Základ vzťahu v praxi

V minulom článku som predstavil správny základ vzťahu. Tento článok nájdete TU. Teraz nastal viac než vhodný čas, ukázať základ vzťahu v praxi.

Pre potreby tohto článku som si za ukážkovú situáciu vybral vzťah zložený z Mira, ktorý patrí do tretej skupiny a Táne patriacej do prvej skupiny. Z predchádzajúceho článku vieme, že do prvej skupiny patria ľudia prevažne citovo založení. Do tretej skupiny zase patria ľudia založení citovo, no tiež kladú dôraz na fyzickú príťažlivosť.


V našom ukážkovom vzťahu preto nastal drobný problém. Táni na vzhľade nezáležalo. Pre ňu bolo dôležité skôr to, aby ju jej partner mal rád. U Mira to bolo po citovej stránke rovnaké. Horšie to už bolo fyzicky. Preto aká bola, ju mal veľmi rád. No fyzicky ho už priťahovala menej. Viac sa mu páčila Tánina sestra. No Miro to nedával veľmi najavo. Nechcel Táni ublížiť, no cítil, že mu vo vzťahu niečo chýba. To bol problém. Ich vzťah to z Mirovej strany oslabovalo. No nebolo to nič tragické.

Vždy keď spolu niekde išli a na chvíľu sa rozdelili, Miro začal pokukovať po krajších dievčatách. Nemohol si pomôcť. Najhoršie bolo, keď spolu išli do mesta. Táňa išla niečo vybaviť a Miro ju čakal v aute. Vždy si našiel chvíľku času na pozeranie sa po iných sukniach. Našťastie pre Táňu to ostalo iba pri sledovacom stave. Nikdy Táňu nepodviedol, pretože mu to nedovoľovali jeho morálne a citové zásady. Po citovej stránke ich vzťah prekvital. Vzťah tiež podporovali obe rodiny. Mira s Táňou to ešte viac utužovalo.
©reflektor812 zaklad vztahu v praxiNeskôr mali svadbu a po nej do roka dve krásne deti. Miro stále pokukoval po iných dievčatách a všimla si to aj Táňa. No neznamenalo to pre ňu nič tragické. Vedela, že to ostane iba pri pozeraní, pretože poznala, aký Miro v skutočnosti je. Tiež vedela, že si nevyhľadával príležitosti k nevere. Domov z práce sa vracal vždy poctivo. Pracoval v mužskom kolektíve a medzi ľudí vo voľnom čase bez Táne nechodil. Takto to fungovalo až do konca ich života. Ale nie všetky príbehy sa musia skončiť tak šťastne.

Miro mohol svoje fyzické chúťky uspokojovať s inými ženami, Mal možnosť byť neverný, pretože základ jeho vzťahu bol naplnený iba s polovice a cítil, že mu niečo vo vzťahu chýba. No citová náklonnosť k Táni mu to nedovoľovala. Horšie by bolo, ak by Miro patril do druhej skupiny. (fyzicky zameraný ľudia) V takomto prípade by to mohlo skončiť neverou. Preto je pre vzťah najideálnejšie, ak ho spoločne založia ľudia z rovnakých skupín. Takéto vzťahy sú najpevnejšie a najtrvácnejšie. Samozrejme že to nemusí platiť vždy. Vždy je možné nájsť nejaké výnimky.


Rekapitulácia kľúčových bodov tohto a predošlého článku:
a) Musíte si ujasniť, do ktorej skupiny patríte vy.
b) Ešte na začiatku vzťahu musíte zistiť, do ktorej skupiny patrí váš budúci partner.
(niekedy to môže byť ťažké, pretože sa môže pretvarovať, no je možné to vypozorovať.)


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.