Will Smith a Zákon príťažlivosti

Will Smith je známy a veľmi nadaný americký herec a raper. Natočil veľké množstvo úspešných filmov. To mu umožnilo žiť život presne podľa svojich predstáv a odlíšiť sa od bežných ľudí. Je ďalším známym človekom, ktorý verí, že svoj život si vytvárame príťažlivou silou našej mysle. V tomto článku som sa rozhodol spomenúť zopár jeho verejných prejavov. Čo teda tvrdí o zákone príťažlivosti?

Naše myšlienky, pocity, sny a nápady sú hmotné vo vesmíre. Pokiaľ si niečo vysnívame, alebo predstavujeme a skutočne sa k tomu upneme, tak sa objaví sila, ktorá nás poženie k realizácií.

Will Smith

Nechcem byť ikona. Chcem byť myšlienka, ktorú poznáte. Chcem reprezentovať magické možnosti myšlienky. Práve sme vo vesmíre, v ktorom  2 + 2 sú 4. Ak to akceptujeme, veríme že to tak skutočne je. Vykupujúca sila, ktorá vytvára voľbu je ako pocit. Ako keby ste naozaj cítili, že všetky veci, ktoré sa dejú sú voľbou.

will smith

Stačí sa len rozhodnúť kým budete, čo urobíte a ako to urobíte. Len sa rozhodnite a potom od tohto bodu vám vesmír vytvorí cestu. Bude realizovať a usmerňovať váš cieľ. Pôjde vám z cesty a ako voda prepláva okolo. Je to ako tok osudu a spoznal som, ako s tým mám pracovať. Uvedomil som si, že pokiaľ chcem dosiahnuť určitý stupeň úspechu, bude zložité ho dosiahnuť robením viac vecí naraz. Chce to zúfalú a posadnutú sústredenosť. Musíte sa sústrediť celou svojou podstatou. Celým svojim srdcom a kreativitou.


„Nenávidím, keď sa bojím niečo urobiť. Osvojil som si postoj, pri ktorom som začal útočiť na veci, ktorých som sa bál.”

Chcem vám predstaviť možnosť, ktorú by ste mohli naozaj urobiť ak ju skutočne chcete.  Jednou z mojich obľúbených kníh je Alchymista od Paula Coelho. Som presvedčený, že tomu skutočne verím. Verím, že môžem vytvoriť čokoľvek, čo vytvoriť chcem. Je ťažké vložiť do slov skutočnú ezoterickú metafyziku. Ale veľmi silno pociťujem, že sme tým, čím sme sa rozhodli byť.


„Ľudia, ktorí nedokázali to, čo chceli, ti budú hovoriť, že aj ty nič nedokážeš.”

Realita

Je nereálne, že prídete do miestnosti, stlačíte vypínač a rozsvietia sa svetlá. Edison si to našťastie nemyslel. Je nereálne vziať kus kovu, dať do neho zopár ľudí a preletieť ním oceán. Našťastie tomu bratia Wrightovi neverili. Príde mi strašne komické chopiť sa myšlienky, o ktorej všetci hovoria, že sa nestane skutočnosťou a potom naraz BUM a ono to je reálne.

„Smer je dôležitejší, než rýchlosť.”

Byť realistom je obvykle najľahšou cestou k priemernosti. Prečo by sme mali byť realistami? Aký je zmysel toho, byť realistom? Namiesto toho, nech je váš cieľ, alebo nápad akýkoľvek, myslite nato, že je už hotový!


„Musíte veriť!”

Príbeh zo života

Raz v lete môj otec strhol stenu pred svojím obchodom. Vtedy som mal 12 rokov. Povedal mne a môjmu 9 ročnému bratovi, aby sme ju znova postavili. Vtedy to pre nás vyzeralo nemožné. No nevzdali sme to. Trvalo nám to rok a pol, ale zvládli sme to. Otec nám potom povedal.

„Nikdy nehovorte, že je tu niečo, čo nezvládnete.”

Nikdy nehovorte, že postavíte stenu. Nehovorte, že postavíte tu najlepšiu a najväčšiu stenu na svete, aká bola kedy postavená. Musíte povedať. Položím túto tehlu najlepšie, ako len tehlu položiť ide. A to urobíte každý jeden deň a čoskoro máte stenu. Prvým krokom predtým, než tomu ktokoľvek na svete uverí je, že tomu musíte uveriť vy sami.


 Páčil sa vám článok? Ani sekundu ho neváhajte zdieľať s ostatnými

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.