Vzťah založený na sexe

Každý z nás má inú predstavu o tom, ako by mal vyzerať správny vzťah. Niekto si zakladá na láske, úprimnosti, dôvere, milých slovách a vernosti. Niekto zasa berie vzťah, ako spojenie niečoho, kde bude mať stále uvarené, upratané, vyprané a hlavne dostatok sexu. No čo je správne? Pre dvoch rozdielnych ľudí je správne vždy niečo iné.

Isté je však jedno. Vzťah založený na sexe, má len veľmi slabé základy. Založený je na neistote a chýba mu dlhá perspektívna budúcnosť. Niekoľko rokov trvajúci románik je pre niekoho možno fajn. No ľudia nemladnú a konkurencia v tejto oblasti je enormná.


Potrebujem otca pre syna, či muža?

V jednom paneláku žila rozvedená 36 ročná matka spoločne so svojím 5 ročným synom. Takto žili už zopár rokov. No samota nie je nič príjemné. Matka túžila po nejakom dobrom partnerovi, ktorý by tiež dokonale zohral rolu otca pre jej syna. Z manželstva mala zlé skúsenosti. Túžila po láske a úplnej rodine.

„Láska obvykle trvá roky, sex minúty.“ – Robert Fulghum

Raz bol v paneláku mladý 29 ročný elektrikár. Niečo tam opravoval. Ona vtedy išla domov a stretla ho na chodbe. On sa jej prihovoril a zopár minút sa tam spolu zhovárali. Potom ju požiadal, či k nej môže zájsť na toaletu. Ona súhlasila a medzitým priviedla syna od susedy.

„Ženy potrebujú na sex dôvod. Muži miesto.“ – Billy Crystal

Ten sa potom hral v obývačke s autodráhou. Elektrikár si ho všimol a začal sa s ním hrať. Hra syna veľmi bavila. Vyzeral šťastne a to sa jeho mame veľmi páčilo. Trvalo to ešte zopár minút a potom musel ísť preč. No opýtal sa jej, či môže večer za jej synom opäť zájsť. Ona znova súhlasila. Veď o nič nejde. Niečím ju veľmi priťahoval.


Ideálny partner na vzťah

Večer dorazil presne ako sľúbil. Hral sa s jej synom až do jeho večierky. Potom sa spolu obaja dlho zhovárali. Vedel, ako nato. Pre neho to nebolo prvý raz. Nakoniec skončili v posteli. Keď skončili, mladík odišiel preč, no predtým povedal, že zasa príde. Bola z neho unesená. Už dlho nezažila niečo také pekné. V predstavách ho videla ako potenciálneho otca svojho syna.

vzťah

Potom sa začali častejšie stretávať. Bez pravidelného sexu sa to samozrejme neobišlo. Niekedy to vyšlo aj na deň. Čiže musela niekde syna odviesť, aby ho niekto postrážil. Nato mala hneď oproti kamarátku, ktorej všetko povedala. Ona jej syna samozrejme vždy postrážila. Bola slobodná a bývala sama. Takto to pokračovalo niekoľko mesiacov.


Nie je všetko zlato, čo sa blyští

Predstavovala si s ním svoju budúcnosť. Skvele si rozumel s jej synom a bol skvelý milenec. Čo viac si mohla priať? No po určitom čase nastala zmena. Už sa nestretávali tak často, ako na začiatku. Keď mu volala, často nemal čas. Raz si cez deň potrebovala niečo vybaviť. Syna potrebovala niekde nechať. Preto s ním zašla ku svojej priateľke naproti.

„Sex je vlastne veľmi jednoduchá záležitosť. Ak sa žena zameria len naň, potom stačí, keď na seba navlečie vrece a vystrihne do neho tri otvory – kde to už vieme.“ – Coco Chanel

Tá otvorila dvere, že čo potrebuje. Povedala jej to, že potrebuje odbehnúť a chce, aby jej na zopár minút postrážila syna. Tá na ňu vybehla, že nemá teraz čas a že má aj svoj život. Bolo to divne, nikdy sa tak nezachovala. Medzitým syn vkĺzol do jej bytu, ona sa za ním rozbehla a doviedla ho opäť k mame. Tak sa vrátili domov.


Prečo som sa nemohol ostať hrať?

Doma sa jej syn spýtal, že prečo sa nemohol ostať hrať s ujom? Ona sa ho spýtala, že s akým ujom? Suseda nemala nijakého chlapa a o takýchto veciach sa bežne spolu bavili. Chlapec odpovedal, že s tým ujom, čo k ním stále chodí. Ostala v šoku. Keď s ním volala, tvrdil, že dnes nebude v meste a že nemá čas prísť.

„Snažte sa ovládať štyri veci. Žalúdok, spánok, sex a prchkosť.” – Pytaghoras

Syna aj tak nemala kam dať, preto ostala doma. Rozhodla sa, že postriehne, kto vyjde zo susediných dverí. Po niekoľkých hodinách čakania začula buchnúť dvere. Dokým dobehla, nikto už na chodbe nebol. Zamierila k oknu, že sa pozrie pred vchod. Z vchodu vyšiel skutočne jej milenec.


Je to pravda?

Hneď zašla za susedou. Povedala jej svoje podozrenie a tiež čo videla. Suseda najprv zatĺkala, ale potom sa priznala. O tom elektrikárovi veľmi dobre vedela, pretože podrobnosti jej ona sama prezradila. Suseda jej povedala, nech tak nevyvádza a nech si užíva to, čo jej život ponúkol. Nech bude rada, že má takú možnosť. Tiež nezabudla dodať, že okrem nich dvoch, ten elektrikár ešte spáva s dvomi ďalšími ženami z ich paneláku. Verila mu a doplatila nato… .


Menšia kazba na záver

Ten mládenec bol skrátka sukničkár a také niečo nerobil prvý raz. Vedel ako nato. Mal v tom prax, pretože to robil bežne. A možno ešte ďalej robí. Takých je na svete bohužiaľ viac. Táto situácie v sebe nesie ponaučenie. Kto chce dlhodobý vzťah a nie len úlet, nemal by sex klásť na prvé miesto. Mal by byť až posledný a určite nie hneď prvý deň, či prvé mesiace.

„Dlhodobý a seriózny vzťah sa rozhodne nehľadá cez posteľ.”

Vzťah musí najprv dozrieť, aby bol pripravený na sexuálne spojenie. Kto chce skutočný vzťah založený na láske, určite nebude mať problém počkať. Nekladie ho do popredia. Život je o riešení problémov. Vo vzťahu sa tie problémy riešia spoločne. No problémy sú skrátka problémy. Niekedy môžu pôsobiť odstrašujúco. Ak je jeden vo vzťahu iba na sex, určite problém nevyrieši. Ide mu len o jedno. A to je dobre viditeľné v tomto článku.


 

Zdieľajte článok s ostatnými. ♠

Páči sa vám reflektor812? Dokážte to!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *