Vianočná reklama už v októbri

UPOZORNENIE: Témou článku je vianočná reklama. Preto som ho napísal neštandardne. Začiatok je len pre osoby s veľmi dobrou predstavivosťou. 😀 Neodporúčam ho čítať starším ľuďom.

Po dlhom a ťažkom dni v práci, je pre mnoho ľudí najlepším relaxom práve sledovanie televízie. Prídu do obývačky a pohodlne sa usadia do svojho obľúbeného kresla. Niektorí si možno ľahnú na pohovku, kde nakoniec aj tak zaspia. Tí v kresle pravdepodobne zaspia tiež, no v mnohých prípadoch to až tak nevadí.


Veď práve vtedy, keď si chcete niečo dobré pozrieť, aj tak nič zaujímavé nedávajú. Prípadne ide nejaká opakovačka, ktorú ste už predtým videli. No nič. Spíte ďalej. Zhruba okolo 19:08 vám začne po kútiku úst stekať dlhočízna slina. Nie nebojte sa, nikto vás neopľul. 😀 To iba vám sa pravdepodobne sníva niečo zaujímavé, keď ste začali strácať kontrolu nad svojimi ústami a tie následne prestali tesniť. A možno vás aj niekto opľul. To ja neviem. 😀

vianocna reklama

O 19:32 začnete cítiť prílišnú vlhkosť na pravej strane vašej tváre. Nič vážne to nie je. To je len tá slina, ktorá medzitým stiekla až na gauč, či kreslo, presne v mieste, kde máte položenú tvár. O niekoľko minút neskôr, to miesto začína byť pre vašu tvár príliš studené. Reflexne začínate meniť polohu. Práve ste sa otočili na druhú stranu kresla, či gauča. Výborne, ten vlhký a studený pocit zmizol.

„Reklama sa robí výhradne pre hlúpych. Preto je taká úspešná.“                                                     – Gabriel Laub

No predchádzajúci manéver spôsobil, že sa vám už aj tak voľné tepláky stiahli na pol zadku. V tejto chvíli sa na svet vyškiera polovica veľkej zadnice. Nie je to podmienkou článku, no kto chce, môže si na tej zadnici predstaviť husté ochlpenie. 😀 Ako predlohu k tomuto článku používam tučného chlapa na gauči, preto ma napadlo to ochlpenie. 😀 Keby niekoho zaujímalo, prečo práve opisujem chlapa na gauči a nie ženu… . No to neviem. Vás by malo skôr trápiť, že vás mohol niekto o 19:08 opľuť. 😀

Spíte ďalej, no vonku je koniec októbra. Večer je už dosť chladno. Preto vám začne byť na tú odhalenú časť zadku zima. Začne vo vás prebiehať vnútorný boj. Veľmi dobre sa vám spí, no na druhej strane vám dosť ťahá na kríže. O 20:14 sa váš boj skončil. Ten chlad ste neustáli a museli ste sa zobudiť. Celkovo ste spali približne tri hodiny. Po prebudení ste trocha mimo. Snažíte sa prísť nato, čo sa stalo. A v tej zmätenosti to príde. V telke sa práve začne reklama.

Vianočná reklama

Nie je to nič prekvapivé, veď reklám je v telke viac než dosť. Lenže na tejto reklame je čosi zvláštne. Je to nová reklama a ešte ste ju nevideli. V tej zmätenosti sa kuknete jedným očkom na telku a v tom dostanete šok. Strašne sa zľaknete. Tá reklama je plná snehu a Vianoc! „Oooooch, to koľko som spal?“, pomyslíte si. „Veď bol koniec októbra!“ V skutočnosti ste neprespali dva mesiace. To je len vianočná reklama na telekomunikačné služby… .

„Zlý kráľ mal štyri dcéry: Lož, krádež, vraždu a reklamu!” – autor neznámy

Aký význam má vianočná reklama dva mesiace pred Vianocami? Priláka viac zákazníkov? Neviem ako ostatní, no ja si skôr myslím, že to má opačný efekt. Ako potenciálny zákazník tejto firmy ma tie reklamy skôr odrádzajú. Príde mi veľmi otravné sledovať nejaký dobrý film, cez ktorý niekoľko krát dokola púšťajú stále tie isté reklamy, mierené na vianočnú tématiku. A to v každej reklamnej prestávke, každý jeden deň až do Vianoc.

Jedno je však isté. Čím viac sa reklama človeku púšťa, tým viac jej človek začína dôverovať. Podvedomá manipulácia je silná zbraň. A tvorcovia reklám to veľmi dobre vedia.

„Dobrá reklama vám vnucuje liek proti bolesti hlavy spôsobom, ktorým vás hlava rozbolí a pôjdete si ho kúpiť.” – Jan Sobotka

Samozrejme že tie reklamy po nejakom čase obmieňajú, no v podstate ide stále o to isté. A najviac ma na tom otravuje to, že ani nie je vianočný čas. Myslím si, že takéto reklamy by mali púšťať maximálne tri týždne pred Vianocami.

Priznávam že tento článok nie je normálny, no normálne nie sú ani vianočné reklamy vysielané viac než dva mesiace pred Vianocami. 😀


Páčil sa vám článok? Ani sekundu ho neváhajte zdieľať s ostatnými. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.