Úspešní ľudia sú tiež len ľudia

Upozornenie: Tento článok je určený pre ľudí, ktorí nie sú spokojní so svojim životom a chcú zmenu. Úspešní ľudia tu nenájdu nič zmysluplné. Pre ľudí spokojných so svojim životom, bude čítanie tohto článku iba strata času.

Počas upršaného dňa sedíte v kresle a práve sledujete zaujímavý film. Veľmi ste si ho túžili pozrieť. Alebo sa môžete dívať na koncert. Hlavnú postavu v tom filme hrá váš obľúbený herec. Na tom koncerte zas môže vystupovať váš spevácky idol. Pre predstavu si vyberte jednu z ponúknutých možností.

Pozeráte sa na tu hviezdu a rozmýšľate. Ako skvele sa tomu človeku darí. Má obrovské množstvo peňazí a k tomu je ešte veľmi pekný, či pekná. Myslíte si o ňom, že je to úspešný a šťastný človek, ktorý vo svojom živote určite veľa dokázal. Trošku sa zasnívate. Chcete byť ako on. Tiež chcete v živote niečo dokázať. Chcete mať viac peňazí a vyzerať trošku k svetu. O niekoľko sekúnd sa zo snenia prebudíte a pomyslíte si:

„Snívaj ďalej. Veď ja to nikdy nebudem mať. Dosiahnuť také niečo je veľmi náročné. Nepoznám vplyvných ľudí, neviem spievať a ani hrať na žiadny hudobný nástroj. Nemám herecké vlohy a ani žiadneho bohatého tatka na blízku. Fyzicky na tom tiež nie som najlepšie. Môj život je skôr na zaplakanie.

Ráno vstávam veľmi skoro do práce, kde ťažko pracujem a nie som zato ani dobre finančne ohodnotený. Na druhý deň sa to opakuje. Už ma to nebaví… .“ Vtedy pochopíte, že ste vlastne doteraz nič dôležité nedokázali. Ale to nie je pravda. Niečo ste predsa len dokázali. Dokázali ste byť dokonalým otrokom.

Úspešní ľudia

Prečo slepo sledujeme a uctievame iných ľudí a svoj život neriešime? Pretože je to pre nás jednoduchšie! Uctievame úžasných spevákov, hercov, hokejistov, tenistky, cyklistov, futbalistov a ďalších. Oslavujeme ich úspechy, akoby boli naše vlastné. Pritom z toho máme jedine dobrý pocit.

To je tiež dobré, pretože pozitívne pocity sú v našom živote dôležité. No bez našej vlastnej činnosti a usilovnosti budeme vždy iba fanúšikmi. Netvrdím, že nemôžeme mať idoly. Úspešní ľudia nás môžu motivovať. Je pekné, keď nejakého človeka podporujeme svojím povzbudzovaním a tešíme sa z jeho úspechov. Samozrejme, pokiaľ si to ten človek skutočne zaslúži a nezneužíva svoje postavenie. No nezabúdajme na seba, pretože aj my sme dôležitý.

Ja mám tiež svoj idol. Je ním Jim Carrey. Na jeho filmy a zábavné videá by som sa dokázal pozerať hodiny. Jeho humor mi vie vyčariť úsmev na tvári. Vždy je si ľahšie zapnúť nejaký film, koncert, či video, než sa venovať získavaniu vedomostí. Tie by nám však mohli napomôcť v pracovnej oblasti, alebo pri realizácií našich životných snov.

„Najväčším bohatstvom je vzdelanie“ – Robert Kiyosaki 

Samozrejme to neplatí u ľudí, ktorí sú so svojou pracovnou a finančnou situáciou spokojní. Pokiaľ sú so svojim životom spokojní, bez obáv sa môžu venovať svojim zábavkám. No človek, ktorý chce zmenu, by sa mal nad týmto článkom zamyslieť.

zabava

Zmena sama nepríde. Zmenu musí niečo spustiť. Trávením voľného času sledovaním spevákov, hercov a športovcov ten štart iba oddialite. Tieto činnosti si môže dovoliť robiť študent na škole, ktorý nerieši budúcnosť. No nie človek, ktorý chce zmeniť svoju pracovnú a finančnú situáciu. Teraz sa vráťme späť k úspešným ľuďom.


Fanatizmus

Keď nejaký fanatik stretne svoj idol, začne sa divne správať, chce podpis a podobné veci. A pritom si neuvedomuje, že ten jeho idol je v podstate taký istý človek, ako on. Rozdiel medzi nimi je iba v tom, že idol využil situáciu, ktorú mal. Napríklad vedel dobre spievať. Objavil ho nejaký človek, ktorý mu poskytol nahrávacie štúdio a podobne. To mu pomohlo zbohatnúť a byť slávnym. Zbohatnúť sa nedá iba spevom. Existuje viac foriem zárobku. Len ich treba hľadať a rozvíjať svoje schopnosti. Úspešní ľudia to veľmi dobre vedia.

„Pamätaj, že úspech je odmena za drinu.“ – Sofokles

Zoberme si takého Biebra. Niežeby som sledoval jeho úspech. 😀 To len som pár krát v správach postrehol nejaké jeho vystrájanie. Bieber má množstvo mladých fanúšičiek. A nielen mladých. Značné množstvo z nich by mu ochotne roztiahlo nohy, keby to ten boh od nich žiadal. Je to normálne? V primitívnom svete áno!

Robíme z obyčajných smrteľníkov bohov. Ale bez fanúšikov a obdivovateľov by neboli ničím. Pritom musia ráno vstať a bežať na záchod. Potom jesť, piť a dýchať vzduch presne ako my. Ráno vyzerajú strašne, tak ako my. Teda ako vy. Ja vyzerám božsky. 😀 Ale dosť srandy. Aj z tohto dôvodu by sme ich mali brať skôr, ako bežných ľudí.


Pokiaľ vám v živote niečo chýba, zamyslite sa nad týmto článkom. Prestaňte robiť zo smrteľníkov bohov a viac sa starajte o svoj vlastný život. Urobte boha zo seba! Nechcite byť ako oni. Byť slávnym nemusí byť až také úžasné. Vy musíte byť sami sebou. Musíte nájsť svoje prednosti a na základe týchto predností si postavte svoj život.


Ak sa vám článok páčil, možno sa bude páčiť aj iným. Máte možnosť ho zdieľať, tak to využite. 🙂

Páči sa vám reflektor812? Dokážte to!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *