STOP

Určite aj nevodič pozná dopravnú značku STOP. Tento povel okamžite ukončuje práve vykonávanú činnosť. A to nielen v doprave. Väčšina z nás ho rešpektuje. No nájdu sa aj odvážlivci, ktorým nič nehovorí. To je však vedľajšie.

V živote sa nám mnohokrát darí robiť veci, ktoré by sme nemali. Robíme ich sebe, ale aj ľuďom vo svojom okolí. Tie veci nám neprinášajú nič dobré. Skôr naopak. A aj tak ich robíme. V tomto článku chcem spomenúť niekoľko vecí, ktoré by sme robiť nemali. K tomu doplním aj dôvod prečo.


Povel stop môže niekedy zachrániť život

⇒ Prestaňte byť negatívny

Negativita podnecuje ďalšiu negativitu. Užívajte si život a prežívajte ho naplno. Snažte si udržať pozitívne naladenie, pretože len tak spoznáte krajší svet a milších ľudí.

⇒ Prestaňte sa mračiť

Úsmev vašej tvári pristane viac, tak prečo to nevyužiť. Na ostatných ľudí budete pôsobiť milo, čím zlepšíte vzájomné vzťahy.

„Úsmev je najkratšia vzdialenosť medzi ľuďmi.“ – Jorge Luis Borge

⇒ Prestaňte obviňovať iných

Každý musí niesť zodpovednosť za svoje činy. Svoje omyly preto nehádžte na iných. Ak sa vám niečo nepodarí, chyba môže byť aj vo vás. Ukázať na niekoho a zbaviť sa tým zodpovednosti je ľahké. Skúste si priznať svoj diel viny a z chyby sa poučte.

⇒ Prestaňte sa sťažovať

Toto je zlé. Tamto je zlé. Nedarí sa mi to pre toto. Nedarí sa mi pre tamto. Sťažovanie nikomu nepomôže. Namiesto toho zoberte život do vlastných rúk. Sťažnosti zmeňte na usilovnosť niečo zmeniť. Vadí vám nízky plat? Pracovný čas? Vadia vám nejakí ľudia? Nesťažujte sa. Len vás to brzdí. Zmeňte to vo váš prospech.

„Zmeň, čo zmeniť môžeš, ostatných nechaj tak.“  – Henry Ford

⇒ Prestaňte byť lenivý

Pohnite konečne zadkom a skúste niečo vlastnoručne dosiahnuť. Zaslúžte si pocit hrdosti, že ste urobili niečo prospešné. Či už pre seba, pre svoje zdravie, pre rodinu, priateľov a určite sa nájde aj niečo ďalšie. Venujte sa aktívnemu spôsobu života. Neváľajte sa len pred televíziou. Bez pohybu zhrdzaviete.

⇒ Prestaňte klamať

Žite tak, aby plody vašej činnosti podliehali pravde. Ľudia vám budú viac dôverovať. Pravdovravnosť buduje vašu spoločenskú hodnotu. Čím vyššia, tým ste lepší človek. To rozhodne stojí za pokus.

„Pravda, ktorá mrzí, je lepšia ako lož, ktorá potešuje.“ – Johann Wolfgang von Goethe

stop

Zachovajte sa správne

⇒ Prestaňte podvádzať

Vytvorili ste spoločne s niekým vzťah založený na dôvere? Prečo to kaziť neverou? Čím viac budete neverný, tým menej budete naplnený. Sex po čase nebude, ako na začiatku. No skutočná láska a dôvera vás prežije. Nekazte to!

⇒ Prestaňte byť chamtivý

Chamtivosť vyvoláva ďalšiu chamtivosť. Takýmto spôsobom vašu túžbu nikdy nenaplníte. Nikdy nebudete mať dosť. Všetci majú rovnaký nárok na vzduch, vodu, na kvalitné jedlo, na bezpečný domov, na ochranu, na peniaze, či na slušné správanie a zaobchádzanie. Dokázali ste vyliezť na jabloň plnú jabĺk? Hoďte zopár jabĺk aj tým dole, čo vyliezť nevedia, alebo majú strach.

„Čím viac ľudia majú, tým viac chcú.” – Walther von der Vegelweide

⇒ Prestaňte závidieť

Závisťou len podporujete toho, komu závidíte. Čo keby ste radšej podporili seba? Snažte sa získať to, čo závidíte. No hlavne čestne. Už keď niekomu závidíte, neriešte ho. Je to rovnaký človek, ako vy.

⇒ Prestaňte byt arogantný

Slušným a milým správaním dosiahnete viac. A keď nie, aspoň zo seba budete mať lepší pocit, že ste sa zachovali správne.

⇒ Prestaňte byť pomstychtivý

Urobí vám niekto niečo zlé? Musíte sa zachovať ako on? Musíte sa znížiť na jeho úroveň? Odpoveď je NIE, nemusíte. Tak to nerobte.

Stop, stop a ešte raz stop

⇒ Prestaňte sa pretvarovať

Vždy buďte samým sebou. Nie každý stojí o herca. Ľudia majú radšej prirodzenosť a ktorí nie, tak to nie sú správny ľudia a vás by nemali zaujímať.

⇒ Prestaňte ohovárať

Máte radi, keď vás niekto ohovára za vaším chrbtom a vy sa to od niekoho dozviete? Čo si o takomto človeku pomyslíte? Neurazí vás to? Určite áno. Takýto človek vás naštve. Nepadnite na jeho úroveň.

„Skôr rozbiješ atóm ako ohováranie.“  – Albert Einstein

⇒ Prestaňte sa urážať

Pohádate sa s niekým? To je normálne a niekedy sa to proste stane. Nie sme bez chyby. No dôležitejšie je si k sebe znova nájsť cestu. V tom je sila. Len takto fungujúci vzťah dokáže prejsť peklom.


Chcete doplniť ešte nejakú stop možnosť? Využite na to komentáre pod článkom.

Páčil sa vám článok? Neváhajte ho zdieľať. Zaberie vám to pár sekúnd.

Páči sa vám táto stránka? Dajte jej LIKE.

Páči sa vám reflektor812? Dokážte to!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *