Príčina a následok (Zákon prírody)

Určite ste už niekedy zažili situáciu, ktorú ste si vedome zapríčinili. Nie je to nič nezvyčajné a deje sa nám to dosť často. Rovnako to funguje aj nevedome. Vtedy si neuvedomujeme svoje konanie. Robíme rôzne rozhodnutia a na konci tohto procesu zažívame výsledky. Pokiaľ sú želané, je to pre nás výborné. Lenže nie vždy to musí byť práve takto. Tento jav popisujú dve slová. Príčina a následok.


Príčina a následok

V mnohých prípadoch sa môžeme stretnúť s tým, že sa situácia nevyvinie podľa našich predstáv. To nám však neprináša nič pozitívne. Hlavným dôsledkom tohto stavu môže byť to, že situáciu vôbec vedome neriadime. Z tohto dôvodu je pre nás priam nevyhnutné, aby sme situáciu začali riadiť. Musíme to však urobiť na vedomej úrovni.

Práve takýmto správaním sa neskôr môžeme dopracovať k želaným výsledkom. To nám môže v našom živote výrazne pomôcť. Nato však potrebujeme pochopiť jeden prírodný zákon. Zákon, na ktorom tento jav pracuje 24 hodín denne, 365 dní v roku. A to všetko bez prestávky. Je to zákon príčiny a následku.

Ako tento zákon vlastne funguje? Dosť nám prezrádza už samotný názov. V podstate ide o to, že každý vzniknutý následok nášho konania, musí mať aj svoju príčinu. V prírode nevznikne nič bezdôvodne. Všetko má svoje dôvody.

Slnko sa každý deň objaví na oblohe a vznikne deň. Objaví sa preto, pretože nato má priamy dôvod. Tým dôvodom je otáčanie sa Zeme. Ak vyskočíme z lietadla, spadneme dole. Dôvodom je zemská príťažlivosť. Príčina je tá, že vyskočíme a následok je ten, že spadneme k zemi. Takýchto príkladov je viac. Niektoré príčiny a následky môžu byť ovplyvnené, no nejaké nie.

Príklad

Príčina a následok sa môžu pri konaní nejakej činnosti vymeniť. Znamená to, že následok nášho konania, môže byť v budúcnosti zmenený na budúcu príčinu, z ktorej sa vyvinie nový následok. Pre ukážku uvediem nasledujúci príklad:


Príčina: Jav, ktorý situáciu vyvoláva. [P]
Následok: Jav, ktorý je reakciou na vyvolanú situáciu. [N]

[P] Ste veľmi lenivý.
[N] Nechodíte do práce.
[P] Nechodíte do práce.
[N] Máte malo peňazí.
[P] Máte málo peňazí.
[N] Idete vykradnúť banku
[P] Vykradnete banku.
[N] Naháňa vás polícia.
[P] Naháňa vás polícia.
[N] Utekáte pred políciou.
[P] Bežíte pomalšie než polícia.
[N] Polícia vás chytí.
[P] Chytila vás polícia.
[N] Idete do väzenia.
[P] Ste vo väzení.
[N] Utekáte z väzenia.
A tak do nekonečna …


Z uvedeného príkladu vychádza, že následok je vždy priamo úmerný príčine. Následok sa v budúcnosti môže zmeniť na budúcu príčinu a ďalej rozvíjať príbeh. Keď sa vám niečo stane, skúste porozmýšľať, prečo sa vám to vôbec stalo. Prečo sa to stalo práve takto? Dal by sa zmeniť spôsob, akým sa to stalo?

Ak chcete niečo zmeniť, musíte najprv pochopiť, ako to funguje.

Vašou životnou úlohou, je prežiť život podľa svojich predstáv. Z tohto dôvodu musíte priamo ovplyvňovať všetky príčiny. Musíte ich ovplyvňovať tak, aby ich následky boli presne podľa vašich očakávaní.

Nenechávajte svoj život na náhodu. Váš život máte usmerňovať vy a nie nejaké náhody. No nato potrebujete vedieť jedinú dôležitú vec. „Čo vo svojom živote skutočne chcete?“

pricina

Chcete mať úžasnú a milujúcu rodinu? Úžasný vzťah so svojím partnerom? Určite to nenájdete u zlatokopiek, ľahkých žien a krčmových návštevníkov. Chcete mať dostatok peňazí, či žiť z ruky do úst? Túžite po bohatstve? Pokiaľ nemáte bohatého tatka, musíte sa začať učiť a hľadať spôsoby, ako legálne zarobiť viac peňazí.

Chcete byť požiarnikom, lekárom, učiteľom, smetiarom? Chcete žiť jednoduchý, či zložitý život? To musíte vedieť jedine vy! Podľa vášho rozhodnutia, musíte riadiť príčinu vášho života tak, aby následok bol presne podľa vašich predstáv.


Ak sa vám článok páčil, možno sa bude páčiť aj iným. Ak vám to neublíži, zdieľajte ho s ostatnými!

 

Páči sa vám reflektor812? Dokážte to!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *