Obezita je znakom krásy

Súčasný konzumný spôsob života podporuje vznik obezity. O tom niet pochýb. Obchody sú preplnené potravinami od výmyslu sveta. Pokúšajú nás a vplývajú na naše chute. To sa im často krát aj darí.  No nekúpte to, keď je to zabalené v peknom obale. Veď ten napovedá, že obsah musí byť veľmi chutný. I keď o kvalite tých potravín sa dá len ťažko povedať. No to už je námet na iný článok.

Tie pochutiny chutia výborne. Trocha ochutnáme a nájdeme chuť. Chceme ešte trocha, potom ešte troška. Tento kúsok bude už fakt posledný. Často krát nie. Rovnako, ako fráza. „Od zajtra už chudnem. ” No zajtra bude ďalšie zajtra a potom ďalšie. A na ďalšie zajtra už z vás bude tučibomba. No nezúfajte. Stále to nie je stratené. Tento článok nie je vôbec o chudnutí. O chudnutí je množstvo článkov inde.

Obezita a jej riešenie

Ste obézny a chcete s tým niečo urobiť? Mám pre vás jednoduché riešenie. Nie sú to žiadne zázračné pilulky. Či ťažké krkolomné behanie, alebo bicyklovanie. To riešenie je oveľa jednoduchšie. Nedarí sa vám schudnúť? Rada znie: Presťahujte sa do Mauritánie. Obezita tam nie je žiaden problém a ešte sa dobre vykŕmite.

obezita

Veľmi rád pozerám rôzne dokumentárne filmy. Samozrejme, keď nato mám čas. Minule pred dosť dlhým dávnom sa mi do pozornosti dostal jeden dokument. Už neviem presne o čom bol, pretože som prepínal a bolo to vcelku dávno.  😀 No v tom dokumente bola dokrútka o Mauritánii. A to mi utkvelo v pamäti.

Neviem prečo práve toto, ale to je jedno. Keď už to mám v pamäti, tak prečo by som to nespomenul v nejakom článku? Minule mi to prišlo na um a teraz čítate výsledok.  Samozrejme za predpokladu, že ste sa dostali až sem. A aj keby nie, tak o nič dôležité neprídete. 😀 No ale k veci, nech netáram ďalšiu polovicu článku.


Mauritánia

Mauritánia je zvláštna krajina. Nachádza sa v západnej časti Afriky. Nikdy by ma nenapadlo, že v Afrike môže byť niekto obézny. No je to tak. Krutá pravda. Tu u nás ste obézny, tak vás okolie poohovára, že aký ste škaredý a bla bla bla, doplňte si čo chcete. No v Mauritánií to nehrozí. Práve naopak.

V Mauritánií je obezita znakom krásy a bohatstva. Škoda že nie som obézny. Už by som si balil kufre, teda kufor. Podľa Mauritánskeho vzorca som chudák. 😀 Čím viac miesta zaberie žena na koberci, tým viac miesta má v manželovom srdci. To je zaujímavé zistenie. Obézny ľudia tam pôsobia bohato. Tým získajú vplyv. Kto by nechcel byť bohatý a vplyvný?

„Žiadne veľké víťazstvo nie je možné, pokiaľ mu nepredchádza malé víťazstvo nad sebou samým.” – Leonid Maximovič Leonov

Matky chcú, aby sa ich dcéry vydali za bohatého muža. To je dobré, ak je dievča obézne. No čo ak nie je? Aj nato majú v Mauritánií riešenie. -_- Odborne sa to nazýva nútený výkrm. Už 5 ročné dievčatá nasilu vykrmujú. Tie keď nie sú hladné, jesť nebudú. No o to sa už matky postarajú.

Spôsobujú im bolesť, aby viac jedli. Jednoduché, no účinné riešenie. V skutočnosti je však odsúdenia hodné. Otázka znie. Ako toto môžu robiť svojim deťom? Chcú, aby mali lepší život, no sami im ho skracujú. Obezita a zdravie nejdú dohromady. Raz na obezitu človek doplatí.

To nestojí za žiadne bohatstvo, či vzťah, v ktorom od vás partner žiada, aby ste boli fyzicky podľa jeho predstáv, inak máte smolu. To nie je život. To je otroctvo. Preto chudnite s radosťou a hlavne pre seba. Nebojte sa toho. Ak skutočne chcete schudnúť, schudnete. 🙂


 

Páčil sa vám článok? Ani sekundu ho neváhajte zdieľať s ostatnými:

Páči sa vám reflektor812? Dokážte to!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *