Nezvyčajné blahoželanie

Pred nedávnom mi prišiel mail. Nie je to nič neobvyklé, veď o maily nemám nikdy núdzu. No tento bol v niečom zvláštny. Bolo to blahoželanie k mojim meninám. Takéto maily nedostávam každý deň a práve preto som sa zahľadel na text predo mnou.

Bolo to zvláštne, pretože nie som zvyknutý na gratulácie. Svoje meniny, či narodeniny už dlhé roky s nikým neoslavujem. Tieto ”významné” dni svojho života beriem ako hociktorý iný deň v roku. Myslím si, že svoj život by sme mali oslavovať každý jeden deň. Nie iba na naše meniny, či narodeniny. Teraz nemám na mysli byť celý rok ožratý ako prasa. 😀 Samozrejme česť výnimkám, ktorý v tieto pre nich významné dni nebývajú v inom fyzickom stave, ako obvykle. Ale naspäť k téme.


Milé blahoželanie

Gratuláciu mi zaslalo jedno nemenované kníhkupectvo. Mám veľmi rád knihy a zo spomínaného kníhkupectva som už pár krát nakupoval. V tom blahoželaní mi pochválili moje krásne meno. „Hmmm určite to píšu iba Martinom a s určitosťou nie ostatným menám z kalendára, ktorí u nich nakupujú, či nakupovali.”

A aký by to boli gratulanti, keby mi nedali darček. Váááu, no to som nečakal. Od tejto chvíle som začal čítať pozornejšie. Čítam ďalej, až som sa dostal ku kvetinke na obrázku. To ma milo potešilo. Veď som dievča. 😀 No nič, čítam ďalej. V tom to prišlo. Darovali mi kód na zľavu  v hodnote dvoch eur.

blahoželanie

To si robia srandu, pomyslel som si. Až dvoj eurovú zľavu som teda nečakal. To sa človeku nedeje každý deň, že dostane zľavu dve eurá. No tak to si skutočne musím kúpiť nejakú knižku. Aj keď som to pôvodne nemal v pláne. Fúúú, musím to predýchať. Až dve eurá človeče. Po rozdýchaní som pokračoval v čítaní tej úžasnej správy.

Ou, povedal som si po troch sekundách čítania. Tušil som, že v tom bude nejaký háčik. Veď kto by len tak dal v dnešnej dobe zľavu v hodnote až dvoch eur? Nepoznám takého, teda aspoň si myslím. A niekedy tiež veľmi rád preháňam. 😀

Podmienka

Nebol v tom háčik, ale poriadna kotva. Či vlastne podkova. 😀 Neviem prečo, ale vždy si zamením kotvu s podkovou. Nemôžem zato, príde to spontánne. 🙂 Minule som na prechádzke prírodou našiel kotvu. Váááu budem mať šťastie, pomyslel som si. Tak som ju zobral so sebou. Dobré dve hodiny som ju vláčil a potom ma to prešlo. 😀 Odhodil som ju a kráčal som ďalej. Ostala mi po nej hrdzavá ruka, no potom som mal šťastie. Takže pohoda, malo to nejaký význam. Teda aspoň pre poverčivých ľudí. 😀 No ja poverčivý nie som. Prečo som potom bral tú kotvu? 😀 To sa už teraz nedozvieme.

„Sú to nádherné zlaté vreckové hodinky. Som na ne hrdý. Predal mi ich môj starý otec na smrteľnej posteli.“ – Louis Armstrong

Takže odporúčanie do budúcna. Keď najbližšie uvidíte kotvu, či podkovu, spomeňte si na mňa, ako som vás obral o čas. 😀  No zas som odbočil. Naspäť k téme. Prinieslo mi to šťastie. Veď dve eurá zľava. 😀

No nekúp to

No tú zľavu nedostanem len tak, pre moje pekné narodeninové meno. Čóóó? 😀 Prišla podmienka.  Vlastne dve podmienky. Do piatich dní od odoslania tejto správy, musím urobiť objednávku s uvedeným kódom. No to nie je všetko. Ak chcem tú neuveriteľnú zľavu, objednávka musí byť nad 19 eur. Potom mi z výslednej ceny odčítajú dve eurá.

Škoda že mnou vybraná knižka stojí 18,99 eur. 😀 Takže nemám nárok na ten úžasný darček. Chcem ušetriť dve eurá? Musím si dokúpiť ďalšiu knihu. Ale nóóó, veď mám meniny a také pekné meno. 😀 O viac peňazí prídem, než ušetrím. Čo to je za darček? A prečo som vlastne napísal tento článok?

Odpoveď je jednoduchá. Nepáčia sa mi také podlé marketingové finty. Možno s tým u niekoho majú úspech, no mňa to ešte viac znechutilo a odradilo. Prečo? Pretože klamali. Im vôbec nešlo o moje meniny, či moje pekné meno. 😀 Na prvom mieste je biznis. Ako zvýšiť predaje? Skryjeme sa za meniny a výročia. To je nápad! Zalichotíme im, že si spomenieme na ich meniny, či výročie a máme zarobené. Keby tie maily aspoň riešili osobne. Všetko vyrieši automatizovaný systém. Výsledkom je neosobná a neúprimná gratulácia, ktorá nemá odmeniť, ale vziať.


 

Ak sa vám článok páčil, možno sa bude páčiť aj iným. Máte možnosť ho zdieľať s ostatnými. Bola by škoda to nevyužiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.