Najčistejšia zamilovanosť 1:

(Modelová situácia) Jana bola 22 ročné dievča. Ako väčšina dievčat v jej veku, aj ona mala potrebu nájsť si frajera. Veľká časť rovesníčok z jej triedy už bola zadaná. Ostalo už len zopár dievčat, ktoré boli bez vzťahu. Jana sa s dobrou kamarátkou rozhodla, že začnú chodiť po diskotékach a možno sa im pošťastí.

Dúfali, že tam každá stretne toho pravého. Preto začali pravidelne navštevovať diskotéky vo svojom okolí. Chceli zistiť, ako to tam funguje. Tiež pozorovali mládencov, ktorí sa tam zvykli objavovať. Obe čakali, kým ich nejaký osloví.


Kto hľadá, nájde

Niekoľko diskoték sa nič zvláštne nedialo. Jana už začala strácať nádej. No nakoniec sa stalo to, čo od začiatku chcela. Jedného dňa ju skutočne jeden chlapec oslovil. Bol to Michal. Vyzval ju k tancu. Trocha sa medzi ostatnými ponatriasali. Potom sa jej Michal spýtal, či by nešla von, pretože dnu je veľký hluk. Ona súhlasila, pretože ho chcela spoznať. Vyšli von a tam sa dlho zhovárali. Keď už bolo neskoro, Jana rozhodla, že sa už rozlúčia a pôjde domov.

Michal sa jej spýtal, či príde na ďalšiu diskotéku, pretože ju chce opäť vidieť. Súhlasila, pretože na ňu Michal urobil veľmi dobrý dojem. Fyzicky vyzeral celkom dobre. Tiež sa jej páčil spôsob jeho vyjadrovania. Vymenili si čísla a rozlúčili sa. Neskôr doma bola Jana veľmi šťastná. Z Michala bola doslova unesená. U Michala to bolo rovnaké, pretože už dlhší čas bol bez vzťahu. Preto ho situácia tešila. Tiež sa mu Jana veľmi páčila.


 

zamilovanost

Pokračovalo to

Na ďalšej diskotéke sa opäť stretli. Všetko prebiehalo skvele. Potom sa už začali stretávať počas bežných dní. Bolo im spolu veľmi dobre. Obidvaja sa skutočne milovali. Zažívali úžasné pocity a stále chceli byť spolu. Mesiac po ich prvom stretnutí, chcel Michal spoznať Janu viac intímnejšie. Chcel sex.

Tiež ho chcela, no pripadalo jej to veľmi skoro. Preto sa zdráhala. No Michal to s dievčatami vedel. Preto netrvalo dlho a Jana Michalovi podľahla. Dôverovala mu, pretože sa už viac krát rozprávali o spoločnej budúcnosti, v ktorom kostole budú mať svadbu a podobne veci. Bolo to medzi nimi skutočne silné.

Kedy bude svadba?

Michalovi známi sa ho často pýtali, že kedy bude svadba. Hovorili, ako im to spolu pristane. Niežeby sa Michalovi chcelo ešte nejako extra ženiť, no mal už 28 rokov. No ešte bolo skoro. S Janou sa však dohodol. Pokiaľ im to spolu bude klapať ako doteraz, na druhý rok sa vezmú. Dni postupne plynuli. Všetko v ich vzťahu bolo OK. Preto po roku a pol, od ich prvého stretnutia naplánovali svadbu.

„Ponuka svadby je najvyšší kompliment. Často aj posledný.“ – Helen Rowland


Nebolo to skoro?

Nakoniec sa svadba zrealizovala. Niekoľko mesiacov po svadbe ich vzťah prekvital. No to len do času. Po dvoch rokoch manželstva už dlhodobo upadol do stereotypu. Už to nebolo také pekné, ako na začiatku. Začali sa medzi sebou škriepiť na malichernostiach. Michala dokázala vytočiť aj banalita. Už jej nehovoril, ako veľmi ju má rád. Prostredie v domácnosti bolo negatívne.

„Všetci muži hľadajú ideálnu ženu – bohužiaľ vždy až po svadbe.“- Daphne Du Maurier

Tiež sa u neho prehĺbil vzťah k alkoholu. Aj počas ich vzťahu popíjal, no nebolo to nič tragické. Vždy šlo o pár pohárikov. No teraz to bolo vážne, pretože opitý sa správal agresívne. Ani jeden z nich, už k tomu druhému necítil to, čo na začiatku. U Jany bol cit silný, no keď videla, ako sa k nej správa, láska začala ustupovať.

„V pohári alkoholu sa skrýva všetko šťastie sveta a všetko zúfalstvo z toho, že to šťastie nemôžeme dosiahnuť.“ – Charles Baudelaire


Dokonca aj pár krát dostala bezdôvodne facku. Michal začal chodiť domov neskoro. Veľa času trávil v práci a potom chodil s kamarátmi po baroch. Nechápala, ako sa to mohlo takto pokaziť. Takýto vzťah si Jana na začiatku nepredstavovala. Preto neskôr podala žiadosť o rozvod…

Čo nemali robiť

Najväčšou chybou v predošlom vzťahu bolo to, že sa zobrali príliš skoro. Jana si tiež mala urobiť predstavu o Michalovom vzťahu k alkoholu. Kto ho má raz rád, len ťažko sa ho vzdá. Samozrejme sú výnimky. Vzťah k alkoholu by si mal každý na svojom budúcom partnerovi vypozorovať. Napríklad na nejakých oslavách a podobne. Piť príležitostne ešte neznamená piť málo.

Takýchto prípadov môžu byť stovky. Určite nebol prvý a ani posledný. No prečo to v niektorých vzťahoch funguje práve takto? Na to sa budem snažiť odpovedať v druhej časti tohto článku TU.


 

Páči sa vám reflektor812? Dokážte to!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *