Minulý či terajší partner?

Martina a Jozef spolu tvorili nerozlučný pár. Ich vzťah však trval iba necelé tri roky. Spolu prežili množstvo príjemných chvíľ. V tej dobe sa mali veľmi radi. Presnejšie povedané, Martina mala veľmi rada Jozefa. Jozef bol zasa veľmi nerozhodný. Tiež mal Martinu rád, no pôsobil tak, ako keby mu niečo vo vzťahu chýbalo. Najskôr to bolo vzrušenie.


Mal pocit, že sa ich vzťah zastavil. No o Martinu nechcel prísť. Rozumel si s ňou a chcel s ňou stráviť zvyšok svojho života. Na druhej strane mu neposkytovala vzrušenie, ktoré veľmi potreboval. Preto si cez sociálnu sieť našiel milenku, s ktorou napĺňal svoje sexuálne chúťky. V tomto prípade nešlo o lásku. Ich milenecký vzťah bol založený čisto na fyzickej úrovni. Martine to nepovedal a klamal ju. Nechcel jej vedome ublížiť a hlavne ju nechcel stratiť

Milenecká aféra Jozefa a jeho milenky už trvala niekoľko mesiacov. Martina za ten čas začala niečo tušiť. Správanie Jozefa bolo viac než podozrivé. Začal s ňou tráviť čoraz menej času a vždy mal dôveryhodnú výhovorku. Pri rozhovore, prečo dnes nemôže prísť, mal pripravený dokonalý dôvod. To Martinu utvrdzovalo v tom, že je všetko v najlepšom poriadku a že si iba namýšľa. Ale aj tak z toho mala divný pocit. Chybou bolo to, že svojmu pocitu neprikladala veľkú váhu.


Ubehlo niekoľko týždňov. V jeden štvrtkový večer bola Martinina veľmi dobrá kamarátka Jana v meste. Išla so svojou sestrou domou, keď v tom uvidela niečo zvláštne. Zbadala Jozefa s inou ženou. Neverila vlastným očiam. Chcela si to stopercentne overiť. Preto sa priblížila bližšie k páru. Jozef s milenkou sa práve lúčili pri aute. Vtedy si pár začal dávať dýchanie z úst do úst. 😀 Jana to videla úplne jasne. Jozefovi sa neukázala a hneď odtiaľ šla preč.

V neďalekej uličke si do ruky zobrala mobilný telefón a zavolala Martine. Tá jej po niekoľkých sekundách zdvihla. Jana sa jej opýtala, že kde je Jozef. Martina jej to povedala a hneď sa Jany spýtala, že načo to potrebuje vedieť. Ona jej nato odpovedala, že Jozefa pred malou chvíľkou videla v meste a že rozhodne nie je tam, kde vravela Martina. Oznámila jej, že v meste na ulici videla Jozefa s cudzou ženou a že si dávali dlhšie trvajúcu pusu na ústa.


Martine to všetko začalo dávať zmysel. Zmeny v ich vzťahu jej Janine slová len potvrdili. O deň neskôr sa Martina a Jozef stretli. Hneď ho s touto situáciou oboznámila. Jozef ostal prekvapený a v podstate ani nezapieral, pretože nevedel, čo má nato povedať. Martina ho s tým zaskočila, preto nemal pripravenú odpoveď. Pochopil, že už nemá zmysel ďalej klamať a preto to Martine potvrdil. Tá ich vzťah samozrejme ukončila. Jozef nechcel, aby sa ich vzťah ukončil, no Martina bola neoblomná.

Ubehlo osem mesiacov. Martina na Jozefa za ten čas nezabudla. Často na neho myslela, pretože spolu prežili množstvo pekných chvíľ. Chcela sa však pohnúť ďalej a preto sa zoznámila s Matúšom.

Jozef to so svojou milenkou neustál. Po dvoch mesiacoch sa ich pomer skončil. Ich vzťah upadol do stereotypu. Už ho to s ňou nebavilo. Raz sa na niečom pochytili. Jozef po hádke tresol dvermi a už ju viac nechcel vidieť. Nevadilo mu to. Skôr mu vadilo, že už nie je s Martinou. Veľmi mu chýbala a po odlúčení pochopil, že ju potrebuje. Čoraz viac na ňu začal myslieť a chcel ju opäť vidieť. Preto začal chodiť na miesta, kde sa Martina zvykla za jeho čias pohybovať. Niekoľko krát ju z diaľky videl, no bál sa jej prihovoriť.

Po nejakom čase si Martina s Matúšom začali veľmi dobre rozumieť. Bol úplne iný než Jozef. To bolo pre Martinu dobré, ale aj trochu zlé. Bola zmetená, pretože k Jozefovi stále niečo cítila. Preto chcela na Jozefa zabudnúť. S Matúšom začal tráviť čoraz viac času. Matúš o jej pocitoch k Jozefovi nevedel. Vedel o Jozefovi, pretože sa mu s tým zdôverila. Myslel si však, že Jozefa už zo svojej mysle nadobro vypudila. Veril že je to obdobie už za ňou, pretože navonok vyzerala šťastne. Opak bol však pravdou.

Martina sa pred Matúšom snažila vyzerať v pohode, no nevedela zabudnúť na Jozefa. Bola takej povahy a citové záležitosti prežívala veľmi dlho. Vedela, že Jozef je preč a teraz má Matúša. Situácií mohlo pomôcť aj to, že Matúš sa k Martine správal veľmi pekne a milo. Konanie z jeho strany bolo úprimné a to sa Martine veľmi páčilo.


Hovorí sa, že čas je najlepší liečiteľ. Platilo by to aj v tomto prípade. Martina bola čoraz viac istejšia, že Matúš je pre ňu ten pravý. Stalo sa však niečo, čo situáciu dosť skomplikovalo.
Jedného dňa Martinu v meste postihla náhoda. No náhoda to určite nebola. Pri prechádzaní ulice narazila na Jozefa. Ten sa jej prihovoril. Pozdravil ju a spýtal sa jej, že ako sa má. Ona mu na pozdrav a otázku odpovedala. Bola veľmi prekvapená, pretože takúto situáciu nikdy nečakala. Ešte chvíľu sa zhovárali a potom sa rozlúčili. Neskôr večer prepadli Martinu spomienky. V hlave sa jej stále premietala situácia z dnešného stretnutia. To staré spomienky opäť oživilo.

Jozef ten rozhovor vnímal pozitívne, pretože sa sním Martina rozprávala. Pritom to mohla odmietnuť. U Jozefa vzplanula nádej, že sa ich neúspešný vzťah môže opäť obnoviť. Preto sa rozhodol, že sa s ňou musí opäť stretnúť a presvedčiť ju, aby sa k nemu opäť vrátila.

To sa mu ešte neskôr podarilo. Pozval ju do kaviarne. Ona pozvanie prijala. Tam sa opäť zhovárali. Stretnutie trvalo zhruba 20 minút. Za ten čas mu Martina povedala, že má vzťah s Matúšom. Jozef to pochopil, no chcel jej ešte niečo vážne povedať. Začal hovoriť, no v tom Martine zazvonil telefón. Bola to jej veľmi dobrá známa. Preto Martina hovor prijala. Známa ju poprosila, aby k nej čo najrýchlejšie zašla domov, pretože potrebovala pomôcť v neodkladnej záležitosti. Martina vedela o čo ide a preto súhlasila. Jozefovi povedala, nech večer o 20-tej hodine zájde k nej domov a tam jej to na pokoji povie. On súhlasil.


Dôvod, prečo pozvala Jozefa domov bol ten, že v ten večer sa nemala s Matúšom stretnúť. Jozef o 20-tej k Martine dorazil. Všetko prebiehalo podľa plánu. Prezradil jej, že mu veľmi chýba a že chce, aby sa k sebe vrátili. Tiež jej povedal, že to čo urobil veľmi ľutuje a chcel by vrátiť čas späť, no bohužiaľ sa to nedá. Dobre vedel, aké slová na Martinu platia, preto viedol rozhovor presne tam, kam chcel. Videl na nej, že jeho ovplyvňovanie funguje. Martine úplne pomotal hlavu a nevedela, čo má nato povedať.

V tom niekto zabúchal na dvere. Zákon schválnosti funguje stále a nebolo tomu inak ani v tomto prípade. Za dverami stál Matúš. Vedel, že dnes bude Martina doma. Pôvodne mal ísť do známeho montovať nejaké elektrické zariadenie. Lenže známy kúpil nesprávny inštalačný materiál. Obchody v okolí už boli zatvorené, preto sa dohodli, že známy všetko potrebné kúpi zajtra a večer to dokončia. Matúš už z tohto dôvodu nemal nič iné na práci. Preto cestou domov zašiel za Martinou. Aj tak to mal po ceste. Videl že sa v okne svieti, tak sa zastavil.

©reflektor812 minuly ci terajsi partner


Martinu to zaskočilo, pretože ho nečakala. Nevedela čo má urobiť. Dlho neotvárala, tak jej Matúš zavolal. Mobil zvonil, čo Matúš počul cez dvere. Tiež tam počul mužský hlas, pretože Jozef Martine radil, aby nezdvíhala. To Matúša zarazilo. Začal ešte silnejšie trieskať na dvere, čo spôsobilo hrozný hluk. Martina z obavy pred sťažnosťami zo strany susedov nakoniec dvere otvorila.

Matúš vbehol dnu a tam uvidel Jozefa. Poznal ho podľa fotky, ktorú mu raz Martina ukázala. Opýtal sa, že čo to má znamenať? Zaujímalo ho, čo tu spolu robia. Obom naháňal strach, pretože Matúš bol vysokej a fyzicky zdatnej postavy. To sa však o Jozefovi povedať nedalo.

Martina mu povedala, že čo u nej robí Jozef. Pokladal to za divný príbeh. No situáciu chcel doriešiť. Z toho, čo mu vravela pochopil, že Jozef prišiel za Martinou, aby sa k nemu vrátila naspäť. Vedel, že v tomto prípade by nemalo zmysel Jozefa vyhodiť, pretože to situáciu nevyrieši. Pokojne sa môže opäť za Martinou vrátiť a môžu ho spolu podvádzať. Bolo mu divné, že Martina pred ním na Jozefa zvykla nadávať a nakoniec ho večer pustí k sebe do bytu. Tiež ho v tom utvrdzovalo to, že ho nechceli pustiť dnu.

Matúš pokladal za najlepšie riešenie, nech si Martina z nich dvoch sama vyberie jedného. Preto jej to prikázal. Podľa toho, čo spolu prežili si myslel, že si jednoznačne a bez rozmýšľania vyberie jeho. No mýlil sa. Martina vyzerala zmetene a príkaz jej očividne robil problém, pretože sa nevedela rozhodnúť. To si Matúš samozrejme vysvetlil negatívne. Myslel si, že jej položil jednoduchú otázku.

Povedal jej, že jeho partnerka musí ihneď a bez rozmýšľania vedieť, že chce jeho. Ona to bohužiaľ nie je. Tiež jej poďakoval za ťahanie za nos a stratu troch mesiacov času, ktorý strávil s ňou. Trápilo ho to, že ten čas mohol venovať osobe, ktorá by ho skutočne chcela. Bohužiaľ to je riziko vzťahu a nikto nemôže s istotou povedať ani po dvoch rokoch, že si našiel toho pravého partnera na celý život.


Matúš pristúpil k Jozefovi a s lakťom ho pritisol pod krkom k stene. Povedal mu, že už ho v živote nechce vidieť, pretože nedopadne tak dobre, ako teraz. Ironicky im poprial, aby ich vzťah vydržal dlhšie, ako tri roky. Následne odišiel preč. Vzťah Martiny a Jozefa im už vydržal do konca života. Obaja dostali to, čo skutočne chceli.


„Novú kapitolu svojho života môžeme začať písať iba vtedy, pokiaľ sme predošlú nadobro ukončili.“ M.R.K


Nezahrávajte sa s citmi iných ľudí! Keď si nájdete partnera a rozídete sa s ním, pamätajte si, že to malo určitý dôvod. Buď na ten dôvod zabudnite a vráťte sa k tej osobe, alebo si ho zapamätajte a nájdite si bezpodmienečne nového partnera. Ak nie ste pripravení na zmenu a stále k predošlému partnerovi niečo cítite, určite si nehľadajte náhradníka. Keď si už nájdete náhradníka, kašlite na predošlého partnera, pretože to je sebecké a neúctivé k vášmu novému partnerovi. Ak niečo stále cítite k predošlému partnerovi, riešte to aj keď vás podviedol. Jedine vy musíte vedieť, čo skutočne chcete!


 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.