Manželské špehovanie

Ľudia majú radi slobodu. Nie sú radi, keď ich niekto v niečom obmedzuje. Platí to vo všetkom. Výnimkou nie je ani manželský, či všeobecne partnerský vzťah. Manželské špehovanie podľa mnohých narúša súkromie. To by malo patriť každému. No na túto situáciu existuje ešte jeden pohľad. Ten do tejto situácie vnáša trocha svetla, ktoré odhaľuje mnohým ľuďom niečo nepochopiteľné.

Nie je vzťah, ako vzťah. Každý je v niečom iný. Dôvodom je rozdielnosť partnerov. Protiklady sa priťahujú, pretože je to prírodná zákonitosť. Vidíme ju napríklad pri elektrine. Tá naša rozdielnosť spôsobuje, že každý sa vo vzťahu správa inak. O niekoho sa partner zaujíma málo. Nedostatok pozornosti mu určite nie je príjemný. O niekoho sa zas partner zaujíma až príliš. To spôsobuje, že sa jeho polovička cíti ako v klietke.


Zlatý stred, či dostatok pozornosti?

Najideálnejší je zlatý stred. No čo ak takýto vzťah nie je v dohľade. Aký by ste si radšej vybrali? Nezáujem, či prílišnú starostlivosť? Ja mám v tomto úplne jasno. Vyberám si prílišnú starostlivosť. 😀 Nie žeby som bol malé decko, no som rodinný typ a partnerský vzťah pre mňa znamená najviac. Nezáujem zo strany partnerky by ma ubíjal.


Manželské špehovanie v praxi

Bol raz jeden manželský pár. V manželstve už boli zopár rokov. On mal k vzťahu mierny prístup. Manželstvo, čiže svoju manželku pokladal za samozrejmosť. Veľmi ho netrápilo, čo robí. Dôležité bolo, že si plnila manželské povinnosti. To u neho bolo na prvom mieste.

manželské špehovanie

Oná bola iná. Na manželovi jej veľmi záležalo. Chcela mať manželstvo pod kontrolou. Tiež bola dosť žiarlivá. Čiže nerada videla manžela s cudzími ženami. Dôležitou pre ňu bola dostatočná informovanosť. Problémom však bolo, že manžel jej veľa vecí nehovoril. To u nich pripravilo pôdu na manželské špehovanie.


 Čas na trochu špehovania

Jedného dňa sa manžel sprchoval. Žena využila situáciu a siahla po jeho mobile. Otvorila SMS správy a hľadala v nich niečo neobvyklé. Nedávala pozor a manžel ju pritom načapal. Predtým to už robila viac krát, no až teraz ju pri tom prichytil.

Nahnevalo ho to. Vykričal jej, že kde je dôvera? Že mu narúša jeho súkromie, ktoré patrí iba jemu a že sa to nerobí. Vraj byť manželmi neznamená byť otrocky otvorený a vedieť o všetkom. Nezabudol dodať, že netreba špehovať, ale rovno sa spýtať.


Kde je vo vzťahu dôvera?

Povedať ”VER MI” je najjednoduchšie na svete. To by mohlo potvrdiť množstvo ľudí, ktorí túto frázu počuli a zistili, že nebola pravdivá. Sú to len dve slová, ktoré môžu klamať. Mnoho ľudí uráža, keď očakávajú od svojho partnera dôveru. Hnevajú sa, že im neverí. Neuvedomujú si, že všetci žijeme v dobe, kedy sa dosť ťažko niečo verí. Tento jav podporuje zatajovanie a neotvorenosť.

Dôveru budujú činy a nie slová.

Predstavme si manžela, ktorý je často na nejakej sociálnej sieti a s niekým si dopisuje. Manželke o tom povedal len zopár neurčitých vecí, že je to kamarát a bla bla bla. Lenže to robí často. Hovorí jej, že ver mi, nie je to žiadne dievča. No ona stále nevie, kto to je a tá zvedavosť ju ničí. Tým vzniká naša milá domýšľavosť a problém sa zhoršuje.

„Prílišná dôvera priťahuje nebezpečenstvo.“- Pierre Corneille

Dnes je cez internet oveľa ľahšie s niekým nadviazať kontakt. K tomu stačí nejaká sociálna sieť, trocha času a súkromia. Ktovie či by sa takto mal správať niekto z manželského páru. Mala by mu stačiť jeho polovička a rozhovor s ňou. Nie vyhľadávať cudzích ľudí za boh vie akým účelom.

„Dôvera je rastlina, ktorá rastie pomaly.“- Gilbert Adair


Moje súkromie patrí len mne

Vážne??? Určite patrilo niekedy pred svadbou. Svadbou sa práve o súkromie prichádza. Načo si sa ženil, alebo vydávala, keď túžiš po svojom súkromí? Manželstvo vytvára spojenie, čiže zväzok jedného muža a jednej ženy. To znamená, že sme odteraz pár a to v dobrom, aj zlom.

„Ak má byť manželstvo vydarené, treba sa zamilovať veľa ráz, ale vždy do tej istej osoby.“- John Goodman

Tvoje problémy sú odteraz aj mojimi problémami. Čo sa stane tebe, stane sa aj mne. Už to nie je iba o tebe. Je to o nás! Som súčasťou tvojho života a ty súčasťou môjho. Tvoje tajomstvá sú už aj moje a moje sú tvoje. Veď sme jedno! Iba toto je skutočný vzťah.

Ľudia zvyknú o svojich manželoch hovoriť, že je to moja polovička. Prečo takto nazývajú svojho manžela? Pretože to takto je. Skutočne je ich polovička.

Je čosi zvláštneho v tom, zdieľať svoje súkromie s ľuďmi, ktorých milujeme. Je to len ďalší spôsob, ako sa dať druhým spoznať.“- Leo Buscaglia

Manželstvo nie je o tom, aby sa o teba mal kto postarať. Aby si mal uvarené, upratané, pravidelný sex a nič iné ťa ďalej nezaujíma. A že tvoje súkromie patrí aj tak len tebe? Tak si sa nemal ženiť, či vydávať, pretože taký človek si skutočný vzťah nezaslúži. 🙂


Nešpehuj, ale rovno sa spýtaj

Že vraj sa rovno spýtať. 😀 Samozrejme, každý hneď s radosťou prizná milenca, či milenku. 😀 Prečo ho potom tají, keď ho prezradí pri prvom opýtaní?


 Zopár riadkov na záver

Prečo vám vadí, že vás váš partner špehuje? Číta vám SMS, hľadá prihlasovacie údaje na sociálne siete. Sleduje kam chodíte, či vám dáva nepríjemné otázky, ktoré vás vytáčajú, pretože vám nedôveruje. Prečo to všetko robí?

Možno preto, že mu na vás záleží a nie je dostatočne informovaný. Keby bol, tak sa logicky nemá dôvod pýtať. Tak prečo vám vadí, že vás špehuje??? Pokiaľ nič neskrývate, tak vám to ani nemá čo vadiť. Jedine, že máte tajomstvo, o ktorom by váš partner nemal vedieť. Taký vzťah je o klamstve. Keď že ste s partnerom jedno, klamete aj sami seba.


 

Zdieľajte článok s ostatnými. Určite tým nič nepokazíte, tak s chuťou do toho!

Páči sa vám reflektor812? Dokážte to!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *