Jim Carrey a Zákon príťažlivosti

Mám rád filmy a keď mám voľný čas, nejaký si pozriem. Obzvlášť obľubujem filmy, v ktorých hrá Jim Carrey. Je to komediant, výborný herec a tiež dobre spieva. No má ešte jednu stránku. Verí v existenciu zákona príťažlivosti. Bolo pre mňa milým prekvapením dozvedieť sa, že ho pozná. Zas niekto známy, ktorý tento fakt verejne priznáva. Nielen že ho priznáva. On na jeho základoch postavil svoju kariéru. Tvrdí, že za svoj úspech vďačí práve príťažlivej sile jeho mysle.


Jim Carrey a jeho príbeh

Jim nepochádza z bohatej rodiny. Jeho otec bol neúspešným saxofonistom, ktorý sa neskôr zamestnal ako úradník. Ani to však jeho rodine neprinieslo bohatší život. Jeden čas dokonca žili v dodávke na trávniku ich príbuzných. Malý Jim chcel rodine pomôcť a preto po škole niekoľko hodín denne pracoval.

„Ale predsa viete, že sa nestanete úspešným, keď zostanete sedieť doma.”

Od detstva bol výborným komikom. To mu pomohlo v ďalšej kariére. Ako pätnásť ročný vystupoval v mnohých kanadských kluboch ako Stand-up komik. Mama mu ušila žltý kostým a otec ho odviezol do jedného klubu v Toronte. Jeho prvé vystúpenie bolo podpriemerné. Nabral pochybnosti o svojich bavičských schopnostiach. No nakoniec to nevzdal a ďalej v tom pokračoval. Vo svojich šestnástich školu opustil a venoval sa naplno baveniu ľudí.

V devätnástich rokoch preto odišiel žiť do Los Angeles. Myslel si, že tam bude úspešnejší. Vtedy sa písal rok 1981. Začínal tam v komediálnej šou. Časom to skúsil vo filme. Samozrejme mal malé role, pretože bol začiatočník. Prvé filmy neboli najúspešnejšie. Do začiatku 90-tych rokov účinkoval v niekoľkých menších a nie veľmi známych filmoch.


Kľúčový príbeh

V 80. rokoch minulého storočia nemal nič. Cítil sa veľmi zle. Chcel to zmeniť. Každý večer však chodil na svojej starej ojazdenej Toyote po Mullholland Drive (cesta v Los Angeles smerujúca ku kopcu, kde je nápis Hollywood) vyšiel na kopec, sadol si tam a pozeral sa do údolia na Los Angeles. Sníval tam o úspechu. Nebol tam náhodou. V tom čase už poznal princípy zákona príťažlivosti. Študoval o ňom knihy. Chodil tam a sám seba si vizualizoval ako človeka, o ktorého sa zaujímajú režiséri, ľudia ho rešpektujú a hovoria o ňom, že majú radi jeho prácu, alebo čokoľvek čo robí.

Vizualizoval si veci, ktoré vždy chcel a snažil sa vidieť, ako k nemu prichádzajú. V tých časoch sa chcel cítiť lepšie. Vtedy zo seba chcel urobiť to, čím vždy chcel byť. A tie predstavy mu skutočne pomáhali cítiť sa lepšie. Chodil domov a myslel si, že dobre, tieto veci tam von skutočné existujú. Nedržím ich ešte v rukách, ale niekde tam skutočne sú. Skvelá cesta k tomu bola ďakovať zato, akoby sa to už stalo.

jim carrey

Raz na to miesto vybehol so snom, zarobiť 10 miliónov dolárov za poskytované herecké služby. Určil si to na dátum vďakyvzdania v roku 1995 a bral to ako históriu. Povedal si, že ten vrch neopustí, dokým skutočne neuverí, že je to pravda. Z toho dôvodu sám sebe napísal šek na 10 miliónov dolárov. Samozrejme nebol skutočný. No on v to veril a predstavoval si, že tie peniaze skutočne zarobil.

Dal si nato 3 roky. Zobral šek a vložil si ho do peňaženky ako pripomienku. V roku 1995 skutočne zarobil 10 miliónov dolárov za film Dumb and dumber (Blbí a blbší). Jeho otec zomrel v roku 1994. Na pohrebe mu ten šek vložil do truhly.


Čo povedal o tomto zákone Carrey

Musíte pevne veriť a mať neopísateľnú túžbu. Nepozastavujte sa nad žiadnym keby. Jednoducho verte. Vyberte si taký cieľ, po ktorom prahnete a v ktorý veríte, že dosiahnete. Nemôžete sa tak silno sústrediť na luxusný dom a zároveň počúvať vnútorný hlas, ktorý hovorí, že ten dom tu ešte nie je, neverím v to a že to nie je možné. Predstavujte si, že je už tu! Snažte sa vžiť do výsledku a nie do momentu, v ktorom sedíte a predstavujete si sen, ktorý tu ešte nie je.

„Buďte už tam, kde chcete byť.”

Ide to iba treba vytrvalosť, trpezlivosť a pevnú vôľu. Tiež som sa nestal známym cez noc. Jednoducho to skúste, veď nič zato nedáte. Možno pár minút, ktoré môžu váš život úplne zmeniť. Požiadajte univerzum o to, po čom túžite. Nič nie je príliš ďaleko a k tomu nedosiahnuteľné. Vesmír nemá žiadne obmedzenia. Obmedzenia sú iba v našej hlave. Odbúrajte všetok strach, ktorý blokuje vašu cestu k snu. Svet je vaša ustrica a vy ste jeho perla.

„Myslím si, že sny nám boli dané preto, aby sme si ich plnili a nie preto, aby sme o nich iba snili.”

Existuje príslovie. Vidieť znamená veriť. Zákon príťažlivosti to má však opačne. Verte a uvidíte. Viera, viera a zas len viera. To je kľúč, ktorý potrebujete získať. Neverím v nádej. Nádej prechádza ohňom, no viera ten oheň preskočí. Proste verte.

„Univerzum si vždy nájde spôsob, ako vám danú vec, udalosť, alebo osobu dodať.”

Rovnaké priťahuje rovnaké. Silné myšlienky na finančnú prosperitu ju skôr, či neskôr do vášho života pritiahnu. Rozhodnite sa práve teraz, po čom skutočne túžite a dajte si jasný cieľ, ktorý chcete dosiahnuť. Sústreďte sa na svoj cieľ. Nikdy o jeho dosiahnutí nepochybujte. Proste verte, že je to už tu. Ide to.


Som vaším príkladom

Naše oči nie sú iba pozorovatelia. Sú aj projektory. Premietajú druhý príbeh pred tým prvým, ktorý pred sebou neustále vidíme. Autorom tohto scenára je strach. Môžeme si celý život predstavovať duchov, strachovať sa z cesty do budúcnosti, ale čo kedy bude existovať sú rozhodnutia, ktoré robíme teraz v tento moment.

„Skutočne verím, že si každý sám tvorí svoju vlastnú realitu.”

Veľa z nás si svoju cestu vyberá zo strachu. Ten je prestrojený za praktickosť. To čo skutočne chceme sa zdá byť mimo náš dosah a je smiešne niečo také očakávať. Preto sa ani nikdy neodhodláme o to požiadať. Som vaším príkladom. Áno, môžete požiadať univerzum. Život sa nedeje nám. Život sa deje pre nás.

„Moja duša nie je obsiahnutá v obmedzeniach môjho tela. Moje telo je obsiahnuté v neobmedzenosti mojej duše.”

Je to iba v tom, dať univerzu vedieť, čo chceme, ísť si za tým a nestarať sa o to, ako sa to stane. Prečo skrátka neskúsiť veriť? Dôležité je veriť vo svoju vlastnú schopnosť manifestovať (prejavenie) veci. Verím, že sme tvorcovia a že každou myšlienkou, každým slovom a v každom momente tvoríme svoj život. Každý z nás vie, kto je. A to je kúsok toho, čo sme potom.

Staneme sa tým, čím veríme, že sa staneme. Staneme sa tým, čomu veríme vo svojich túžbach. Nie je nič, čo nemôžete byť, robiť, alebo mať. Verte v seba!


 

Ak sa vám článok páčil, podeľte sa s ním aj s ostatnými. Zdieľajte ho!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.