Dokonalý vzťah muža a ženy

Aký by to bol život bez opačného pohlavia? Mnohí ľudia povedia, že úžasný. No to preto, že vo svojom živote nestretli tú správnu osobu. A možno im to mať za zlé? Nie každý má šťastie na dokonalý vzťah. A to je na tom to smutné. Človek by sa s takým niečím nemal nikdy uspokojiť. Hovorí sa, že kto hľadá, nájde. Určite je to pravda. No hľadať treba s rozvahou.

Nie každý sa k sebe hodí. Preto si treba svoju životnú polovičku vyberať rozumne a hlavne srdcom. Najväčší pozor si treba dávať na prvotnú zamilovanosť. Tá dokáže ľuďom riadne pomotať hlavu. To vedie jedine k tomu, že taký človek po niekoľko málo rokoch manželstva vytriezvie a zistí, že jeho partner nie je taký, ako na začiatku. Zisťuje, že má chyby, ktoré mu pred tým nevadili. Uvedomoval si ich, no nechcel ich vidieť, pretože vtedy bol jeho partner najlepší na svete.


Dokonalý vzťah neexistuje

Teraz mu tie chyby veľmi vadia a neverí, ako si mohol takého človeka vziať. Vzťah ochladzuje a vznikajú škriepky. Hádky ničomu neprospievajú a spojenie chradne. To čo na začiatku vyzeralo ako dokonalý vzťah, je teraz loď plná dier, ktorá mieri s oboma na dno. Tá loď nesie názov Manželstvo. Každý z nich sa chce zachrániť a preto musí loď opustiť. Tým vznikne rozvod. Manželstvo sa síce potopí, no obaja si začnú hľadať náhradu v podobe novej lode. V horšom prípade už nikdy na palubu lode nenastúpia.

dokonalý vzťah

To je skutočne škoda. Život človeka osamote môže byť pekný. No život človeka spojený so spriaznenou dušou je veselší a oveľa krajší. Človek má vtedy dôvod pre niekoho žiť. Vytvorí sa skutočné spojenie a o tom skutočný partnerský vzťah je.


Skutočné spojenie je niečo úžasné

Z neznámeho dôvodu vznikli dve pohlavia. Muž a žena, čiže dva princípy, ktoré sú odlišné a tým sa vytvára vzájomná potreba a príťažlivosť. Muž má skrátka potrebu hľadať ženu a žena zasa hľadá muža. Obaja sa chcú spojiť za účelom vytvorenia spojenia. Väčšinou ide iba o sexuálne spojenie. To zabezpečuje prežitie ľudskej rasy.

No existuje ešte jedno spojenie, ktoré je oveľa mocnejšie a trvácnejšie. Samozrejme za predpokladu, že sa stretne ideálny pár. Čiže muž a žena, ktorý sa k sebe veľmi dobre hodia a vytvoria takzvaný dokonalý vzťah. Skutočné spojenie je niečo krásne. Človek má vtedy pocit, že je úplný. Nemá pocit, že mu niečo chýba. Má svoju polovičku, ktorú si bude chrániť a pomáhať jej.

Čo sa stane jej, stane sa aj jemu. Najlepšie na tom je, že to platí aj opačne. Čo sa stane jemu, stane sa aj jej.

Z dvoch polovíc vznikne jedna, ktorú spája neviditeľné puto vzájomnej lásky a náklonnosti. Taký človek je silnejší. Má oporu, ktorá stojí pri ňom za každých okolností. Životné problémy tak riešia spoločne a ide im to ľahšie. Majú sa komu zdôveriť. Vzájomne si dôverujú a situácie riešia otvorene. Nemajú radi, keď na ich polovičku niekto nadáva, alebo jej inak ubližuje. Vtedy dobre vedia, že ten útok smeruje aj na nich.


Vzťah nemusí byť dokonalý

Ani jeden človek nie je dokonalý. Preto ani nemôže vytvoriť dokonalý vzťah. No to vôbec nevadí. Každý z nás má nejaké muchy. Dôležité však je, aby tých múch bolo čo najmenej. Iba taký vzťah prežije všetko. Preto netreba hľadať dokonalého partnera. Pri takomto hľadaní nebude nijaký partner dosť dobrý a človek nakoniec ostane sám. A to všetko preto, že sa snažil nájsť dokonalosť.


Divadlo sa nedá hrať večne

Aj ten najdokonalejšie vyzerajúci človek má nejaké muchy, čiže nedokonalosť. Niekto pri hľadaní vzťahu dokonalosť hrá. Chce zapôsobiť a hlavne byť čo najlepší. Zo začiatku vzťahu to vyzerá skutočne úžasne. Všetko je také pekné. Robí veci, ktoré inak spontánne nerobí. No tie spontánne veci ľudia na človeku hľadajú. Divadlo sa nedá hrať večne. Je to ako hra. A tá časom človeka omrzí.

„Komunikácia, umenie hovoriť jeden s druhým, vyjadriť, čo cítime alebo čo si myslime, povedať to jasne, počúvať to, čo hovorí ten druhy, a uisťovať sa, že sme počuli správne, je podľa všetkého najdôležitejšia schopnosť na uchovanie a vytvorenie láskyplných vzťahov.“- Leo Buscaglia

Divadlo sa skončí a na povrch vyjde realita. Tá už nie je taká pekná, ako to predstavenie. Niekto to ustojí a niekto nie. Vznikne kríza, ktorá vzťah postupne zničí. Človek tak príde o čas, ktorý mohol venovať človeku, ktorý by zato skutočne stál.


Čas na nikoho nečaká

Predstavte si tikot hodín. Tik, tak a takto to robia každú jednu sekundu, ktorá sa nedá vrátiť a prežiť ešte raz. Presne takto strácate čas a blížite sa ku koncu. Preto by ste dar času mali využiť na budovanie niečoho trvácneho a hlavne zmysluplného. Neflákajte sa a nemárnite ho situáciami, ktoré čas zabíjajú. Čas trávte s človekom, ktorý zato skutočne stojí. S človekom, ktorý vám bude oporou a dá vám to, čo iní nie.


Aj to najkrajšie jablko zhnije

Pre mnohých ľudí je zovňajšok kľúčový. Nebudú sa zahadzovať s niekým škaredým. Fúúúúj veď je to hnus. Blondiak? Bléééééé. To dievča je tučné? Bléééé. Ja chcem jedine princa. Niekto zasa hľadá princeznú. To všetko je iba obal. Presne ako krásne, veľké, tvrdé, lesklé a plne farebné jablko. Z vonka je úžasné. Vyvoláva chuť zahryznúť si. Lenže čo vám zaručí, že vo vnútri nebude červivé?

V skutočnosti je vnútro najdôležitejšie. To vyvoláva trvácnosť. Červivé môže byť aj škaredé jablko. No určite menej, než to pekné a rozmaznané. Keď je zovňajšok škaredý, vnútro sa nepretvaruje. Snaží sa byť také, ako skutočne je. Princezná dostane vyrážku? Rýchlo ju pred ostatnými ukryť. Nechce, aby niekto videl tú škaredosť. Snaží sa tých naokolo presvedčiť o svojej dokonalosti. Preto vzniká neprirodzenosť. A aj tak niektorí ľudia hľadajú krásu.

Aj škaredé jablko môže byť chutné a sladké.

Čakajú na toho krásneho a čas im uteká. Buď ho nájdu a po rokoch zistia, že je z vnútra červivý. Alebo budú len a len vyberať a čas im pritom bude utekať. Na partnera majú vysoké nároky. Nikto nie je dosť dobrý. Ten má to. Tamten zas tamto. No majú sami čo ponúknuť?


Brať je oveľa ľahšie než dávať  

Život a vzťah celkovo nie je len o braní. Niekto od vzťahu veľmi veľa očakáva. Správa sa, že on je ten dôležitý. Ten druhý sa musí viac snažiť. Vzťah nie je iba o jednom, ale o dvoch. Každý sa musí snažiť. Správať sa ako vrchol vesmíru a byť kôpka odpadu je o ničom. Dokonalý vzťah najprv dáva a až tak berie. Nikdy nie opačne. Jedine toto je správna partnerská cesta.


Do manželstva netreba vstupovať bezhlavo

Hovorí sa, že dva krát meraj a raz rež. Toto určite platí aj vo vzťahu. Najviac však pred založením manželstva. Kedysi znamenalo manželstvo viac, než znamená dnes. V súčasnosti nie je o rozvody núdza. A pritom manželstvo zväzok utvrdzuje. Dáva sa manželský sľub. No rozvodom tento sľub končí. A nielen ním. Tento sľub často krát končí už v manželstve. Prečo si tí ľudia sľubujú lásku a vernosť v chudobe, bohatstve, zdraví, alebo v chorobe?

„Nejestvuje ani vzťah, ani spoločenstvo, ani družná skupina, ktoré by boli príjemnejšie a príťažlivejšie, ako je dobré manželstvo.“ – Martin Luther

Pretože sa do manželstva vrhajú bezhlavo. S partnerom sú krátko, no hneď vedia, že je to láska na celý život. Klamú však sami seba. Každý sa k sebe nehodí. Na začiatku, keď človeka poznávame a vyzerá ako ten pravý, neznamená, že pravý skutočne je. To ukáže jedine čas. Mnoho vzťahov vzniká cez posteľ. To by však malo byť až to posledné. Človeku najprv ponúknu svoju intímnosť a potom sa zistí, že ju mohli ponechať tomu pravému. A takéto situácie sa nedajú vrátiť späť.


Jedine čas dokáže spriaznenosť partnerov

Jedine ľudská prirodzenosť je pravdivá. Keď si niekto hľadá vzťah, alebo ho už našiel, väčšinou sa pretvaruje a snaží sa vyzerať dobre. Chce zapôsobiť a preto sa správa inak, než sa správa medzi priateľmi, či v súkromí. U niektorých ľudí to nevadí. Ich osobnosť ukrýva správne charakterové vlastnosti. U niektorých to zasa neplatí.

„Vzťahy medzi ľudmi dávajú životu cenu.“- Alexander Von Humboldt

Ak takýto človek s niekým uzavrie manželstvo, po určitom čase sa začne správať prirodzene. To sa jeho partnerovi nemusí páčiť a problém je tu. Už nie je taký, ako predtým. Preto by mal každý vo vzťahu spoznať skutočnú prirodzenosť svojho partnera. Niekedy to potrvá zopár rokov. No určite to stojí za to, než hneď uzatvoriť manželstvo, ktoré potom zlyhá.


Dokonalý vzťah vytvárajú ľudia

Dokonalý vzťah síce neexistuje, no to čo nie je dokonalé pre jedného človeka, je dokonalé pre druhého. Nehľadajte si toho najdokonalejšieho človeka na svete. Hľadajte si človeka, ktorý ku vám dokonale sadne. Dobre si s ním rozumiete a trávite s ním veľa času. V situáciách reaguje prirodzene a nejde mu iba o sex.

Vzťahu nechajte voľný priebeh a stále svojho partnera spoznávajte. Ak sa vám niečo nepáči, spoločne to prediskutujte. Nenechávajte si to pre seba. V budúcnosti z toho môže byť veľký problém. Obaja musíte byť spokojný. Vzťah je o kompromisoch. Jedine tak spolu vydržia dvaja ľudia po celý život. Ak mu na vás záleží, kompromis určite urobí. No aj vy ho musíte byť schopný urobiť.

Spojenie dvoch ľudí je niečo krásne. O to viac, keď takýto ”dokonalý vzťah” prežije smrť.


 

Zdieľajte článok s ostatnými. ♥

Páči sa vám reflektor812? Dokážte to!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *