Choroba môže zabíjať

Na nemocničnom lôžku leží sotva štyridsať ročný muž. Vyzerá smutne. Je vychudnutý, bledý, ako stena a bez chute do života. Okolie si už nevšíma. Bezducho hľadí na jedno konkrétne miesto v rohu miestnosti. Skoro, ako keby tam niekto bol. No v miestnosti je sám. Dlho na to miesto hľadí a premýšľa nad svojím životom. „Čo som spravil zle, že som skončil práve takto,“ pomyslel si v duchu hľadiac neprítomným pohľadom. „Keby sa dal život vrátiť späť. Čo by som mohol zmeniť?“ položil si otázku. No únava mu na ňu už nedovolila odpovedať. Viečka mu oťaželi a po malej chvíľke zaspal. O dva dni neskôr, pár minút pred polnocou zomrel. Choroba si vybrala svoju daň. Zomrel ťažkou a smutnou smrťou…


Choroba

Rozmýšľali ste už niekedy nad tím, prečo človek ochorie? U dedičných ochorení je odpoveď zjavná. No prečo ochorie úplne zdravý človek, ktorý vlastní dobrú genetiku? Odpoveď nemusí byť vôbec zložitá.

Choroba môže byť prejavom oslabenia imunity organizmu, zlým vylučovaním odpadových látok, nedostatočným príjmom mikroživín, makroživín, stopových prvkov, prekyslením organizmom a hormonálnou nerovnováhou v tele. Niektoré z vyššie uvedených možností môžu spôsobiť vážne poškodenie niektorého vnútorného orgánu. V takomto prípade môže vzniknúť chronické ochorenie, ktoré bude pretrvávať až do konca života.

„Len vďaka chorobe poznáme cenu zdravia.“ – Hérakleitos

Z uvedeného plynie, že ochorieť môžeme dvoma možnými spôsobmi. Krátkodobo a dlhodobo. Do krátkodobého hľadiska možno zaradiť rôzne vírusy a baktérie, ktoré v tele spôsobia chorobný stav. Napríklad chrípka, prechladnutie a podobne. Dôvodom môže byť priveľmi oslabená imunita tela. Medzi prvé miesta, kde sa môže uchytiť vírus a baktérie možno zaradiť mandle. Tam sa ďalej delia a rozmnožujú, až sa dostanú do ďalších častí tela.

Liečba

Nasleduje liečba antibiotikami. Tie sa uplatňujú iba pri bakteriálnych ochoreniach, pretože pri vírusových nezaberajú. Antibiotiká bakteriálne ochorenie väčšinou vyliečia, no popritom zničia aj pre naše zdravie potrebnú črevnú mikroflóru, ktorá sídli v našich črevách.

To ešte viac oslabí našu obranyschopnosť. Preto je po vyliečení bezpodmienečne nutné túto mikroflóru doplniť. Na to je vhodné napríklad Acidko, ktoré obsahuje kultúru Lactobacillus acidophilus. Ochorieť môže aj človek so silnou imunitnou schopnosťou, no liečba bude v takomto prípade oveľa účinnejšia a ľahšia.

Lenže imunita mnohých ľudí je slabá. Dôvodom je to, že konzumujú takzvané mŕtve potraviny. Varené jedlá obsahujú málo vitamínov, pretože vysoké teploty na ne nepôsobia najlepšie. Najlepšie je konzumovať čerstvé ovocie a zeleninu z vlastnej záhrady, prípadne z dobre známych zdrojov.

To môže byť problém v zimných mesiacoch. Vtedy je dobré konzumovať vitamíny vo forme doplnkov výživy. Na dnešnom trhu je značný výber takýchto vitamínov. No ani tak nezabúdajte na ovocie a zeleninu.

choroba


Pri jedení si treba pamätať

Nejeme preto, aby sme neboli hladní, ale preto, aby sme boli zdraví. Existenciou supermarketov a podobných nákupných centier spĺňame iba prvú časť predošlej vety.

Najlepším zdrojom vitamínov a minerálov je ovocie a zelenina. No na množstvo vitamínov tiež vplýva to, ako ovocie dozrievalo. Pokiaľ dozrievalo v kamiónoch, veľa vitamínov tam nebude a bude mu chýbať takzvaná energia slnka. Zelenina spôsobuje v tele úpravu Ph do mierne zásaditého stavu. Naopak, konzumácia živočíšnej potravy organizmus skôr prekysľuje, čo podporuje množenie patogénnych organizmov. Aj niektoré ovocie môže organizmus mierne prekysľovať, no obsahuje pre telo viac prospešných látok.

Samozrejme že možno konzumovať aj živočíšne produkty, no nie v 100 % množstve.
Nedostatkom potrebných živín, zlej dennodennej detoxikácie organizmu a konzumáciou zlej stravy môžeme dospieť k dlhodobým ochoreniam. Napríklad k cukrovke, vysokému krvnému tlaku, akné, psoriáze, ekzémom, vypadávaniu vlasov, alergiám, rakovine a ďalším. Ku vzniku týchto ochorení môže prispieť zanedbanie prvotných príznakov, ktorými sa ochorenia prejavujú.

Záver

Vyživovanie a detoxikácia (odstraňovanie nepotrebného odpadu z tela) je NIKDY nekončiaci proces. Kto si svoje zdravie váži, mal by si predošlú vetu zobrať k srdcu. Môže si tým ušetriť množstvo problémov.


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.