Bohatstvo a Zákon príťažlivosti

Veľmi veľa ľudí sníva o finančnej nezávislosti. Chceli by vlastniť neskutočné bohatstvo. Peniaze sa zarábajú ťažko a práve preto sa tento sen mnohým z nich nikdy nesplní. No skutočne je také ťažké zarobiť peniaze? Žijeme v dobe, v ktorej sú ľudia naučení, že peniaze sa získavajú ťažko. Tento mýtus existuje hlavne v chudobnejších rodinách a prechádza z generácie, na generáciu. Tým sa len ľudia utvrdzujú, že sa to legálne, alebo bez vplyvnej známosti nedá. Spomínaný mýtus však vyzradením Zákona príťažlivosti stráca na sile.

V súčasnosti vychádza najavo, že mnoho bohatých ľudí tento zákon poznalo a riadili sa jeho princípmi. To im pomohlo dosiahnuť neskutočné bohatstvo. Príkladom sú americký bankári, či podnikatelia. Medzi nich možno zaradiť Johna. P. Morgana (75 rokov), prvého amerického miliardára Johna D.Rockefellera (97 rokov), jeho syna Davida Rockefellera (101), Henryho Forda (83), Williama Clementa Stonea (100), Billa Gatesa, hollywoodskych hercov, úspešných spevákov a podobne.


Bohatstvo je stav mysle

Viacerí z nich nemali na začiatku nič. Skutočne mali hlboko do vrecka. No nejako už len zbohatli. Vhodnou otázkou je, že ako sa im to podarilo? Mnoho z nich tvrdí, že im pomohla skutočná viera v bohatstvo. A viera je základným pilierom Zákona príťažlivosti.

 „Milionári neveria v astrológiu. Miliardári áno.” – John Pierport Morgan

Vo finančnom svete existuje fráza, že bohatstvo vzniká len z ďalšieho bohatstva. Ale to samozrejme nie je pravidlo. Určite je to pravda, no dá sa to aj z nuly. Pôjde to síce pomalšie, ale ide to. Len treba poznať princípy, na základe ktorých to funguje.

„V roku 1995 som mal vo vrecku 7 dolárov a vedel som dve veci. Že som na mizine a že jedného dňa nebudem.” – Dwayne ”The Rock” Johnson


Sféra vplyvu

Zástupcovia Zákona príťažlivosti tvrdia, že sa musíte správať tak, akoby ste už mali to, po čom túžite. Ak teda chcete vlastniť veľké bohatstvo, musíte sa správať tak, že už ho dávno máte. To sa však ľahko povie. Oveľa ťažšie sa to uverí a bez skutočnej viery nedosiahnete nič. Prečo tomu ťažko uveriť? Odpoveď sa skrýva vo sfére vplyvu každého človeka.

„Či už si myslíte, že môžete, alebo si myslíte, že nemôžete, v oboch prípadoch máte pravdu.“ – Henry Ford

Sféra vplyvu je miesto, v ktorom človek žije. Pôsobí v nej, stretáva sa s ľuďmi, pracuje a oddychuje. Ľudia v tejto sfére vplyvu na človeka výrazne vplývajú. Prostredie plné chudobných ľudí človeka napĺňa pocitom chudoby. Ak mám chudobnú rodinu, ako sa môžem správať bohato, keď jediné čo vidím, je chudoba. Rovnaké je to v práci. Ľudia tam sú rovnako chudobní. Jedinou možnosťou je odpútať sa od toho.

„Čo si ľudská myseľ dokáže predstaviť, to môže aj dosiahnuť.” – William Clement Stone

Iné je to v spoločnosti bohatších ľudí. Tí si nemajú problém kúpiť to, čo si väčšina chudobných nemôže dovoliť. Majú bohatstvo a podľa toho sa správajú. Žijú v dostatku a preto ho aj vyžarujú a ďalej priťahujú. Ak sa chudobný človek dostane medzi takýchto ľudí, oveľa ľahšie zmení svoje myslenie k dostatku.

„Keď o tom dokážeš snívať, dokážeš to aj uskutočniť.“ – Enzo Ferrari


Ako sa pokúsiť pritiahnuť bohatstvo?

Na pritiahnutie bohatstva vplýva viac faktorov. Čím viac peňazí chcete, tým ťažšie ich pritiahnete. Prečo? Pretože skôr uveríte, že zarobíte 100€, než 100 000€. V skutočnosti sa ľahšie dostanete ku 100 eurám, než ku 100 tisícom. Menšie čiastky sú skrátka dostupnejšie. Problémom ľudí je chamtivosť. Tí chcú hneď 100 000€, no takýto cieľ je obrovský a ťažko sa dosahuje. Na jeho dosiahnutie potrebujete čas. Pre príklad si zoberme prírodu.

Steblo trávy vyrastie oveľa skôr, než vysoký a mohutný dub.

Vysoké čiastky je možné dosiahnuť, no chce to čas. A ten mnoho ľudí nemá. Potrebujú peniaze a tých 100 tisíc nikde. Naštvú sa a zhodnotia to ako blud, ktorý nefunguje. Lenže on funguje a pokiaľ sa správate chudobne, tak vás bude naďalej udržovať v chudobe.

„Ten čo celý deň pracuje, nemá čas zarábať peniaze.” – John D. Rockefeller

Funguje aj v momente, keď čítate tento článok. Jeho jediným problémom je to, že nerozlišuje, čo je dobré a čo zas zlé. Ide iba o obyčajný zákon, rovnako ako všetky fyzikálne zákony naokolo. Chcete začať priťahovať peniaze? Dajte si na začiatok menší a uveriteľný cieľ.


Bez myšlienky a pocitu to nepôjde

Platí, že myšlienka musí byť podporená nejakým pocitom. Myšlienku si možno predstaviť, ako luk. Pocitom môže byť šíp. Luk bez šípu veľmi nemá zmysel. Načo nám bude luk bez šípu a šíp bez luku? Dajú sa nejako použiť, no ich účelom je vzájomná kooperácia. Čiže spolupráca. Je to prírodná zákonitosť. Presne ako Zákon príťažlivosti.

Luk má skrátka vystreliť šíp do okolia na konkrétny cieľ. Úplne rovnako to robí myšlienka s pocitom.

bohatstvo a zákon príťažlivosti


Nutnosťou je sledovať znamenia a konať akciu

To, že si budeme vizualizovať peniaze neznamená, že nám len tak ľahko spadnú z neba. My si tým začneme do svojho života priťahovať príležitosti, ktoré nám tie peniaze môžu začať postupne prinášať. Na tie príležitosti však musíme reagovať našou akciou. Tým proces rozhodne zrýchlime.

V práci nám môžu zdvihnúť plat, alebo sa vyskytne nejaká situácia, že budeme musieť odrobiť viac hodín, než obvykle. To sa mi stalo a skutočne som zarobil viac, než bežne. Funguje to hlavne vtedy, ak si uvedomujeme, že skutočne chceme viac peňazí. Mnoho ľudí chodí do práce, chcú viac peňazí, no neočakávajú ich. Zaoberajú sa tým minimálne a preto sú výsledky nedostatočné.

Priznajme si to, ak pracujeme v málo platenom zamestnaní, nemôžeme tam očakávať vysoký a nadpriemerný zárobok. Sú tam skrátka limity. Preto si treba vizualizovať nové a lepšie platené povolanie. Túto myšlienku treba následne podporiť určitou chcenou sumou, ktorá bude reálna.

Netreba nato tlačiť. Všetko chce svoj čas. Ten nie je dôležitý, ale smer áno.

Čím viac okolností naraz vizualizujeme, tým je obraz konkrétnejší a ľahšie dosiahnuteľnejší. Napríklad chcená práca, či plat a to si popísať do detailov. Určite to bude obnášať získanie nových vedomostí. Napomôžeme tomu tak, že si tie vedomosti osvojíme. Začneme sa v tom zlepšovať a tým naše želanie fyzicky podporíme.

Výsledkom môže byť aj naše podnikanie. Všetko začína prvým krokom, ktoré nasledujú ďalšie a ďalšie kroky, až k nášmu cieľu. Bude to chcieť čas, množstvo nových vedomostí, odhodlanie, usilovnosť a pevnú vôľu.

Zo slovníka musíme odstrániť slovo VZDAŤ a pridať si tam slovo VPRED.


Sledujme znamenia

Život nám neustále prináša nejaké znamenia. Na ne by sme mali reagovať. Hlavne vtedy, ak sú odpoveďou na naše želanie. Ak to znamenie zbadáme a priradíme ho k tomu, čo chceme, musíme konať. Iba tak sa posunieme bližšie k nášmu cieľu. Znamenia sú v tomto veľmi dôležité. Treba ich hľadať skutočne všade. Ja to takto robím dlho a stále mi to ide ľahšie a ľahšie. Viem čo chcem a preto nájdem znamenie jednoduchšie.

Jednoducho treba hľadať súvis v tom, čo prežívame a čo chceme.


Odporúčanie na záver

Vedieť Zákon príťažlivosti je umenie. Ak trénujete, budete stále lepší a lepší. Veľa si o ňom čítajte, sledujte videá a snažte sa ho pochopiť. Je o ňom mnoho dostupných informácií. Len ich treba hľadať a učiť sa ich. Tým sa vaše schopnosti zlepšia a začnete byť na všetko citlivejší a vnímavejší.

To je na tom to najkrajšie. Len tak bude bohatstvo dostupnejšie. Požiadajte, chcite, verte, vytrvajte a nakoniec dostanete to, po čom túžite. No predtým sa zamyslite, či skutočne potrebujete byť milionárom. Článok k tejto téme nájdete tu.


 

Nezabudnite článok zdieľať s ostatnými.

Páči sa vám reflektor812? Dokážte to!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *