AUTOR

Táto stránka slúži k miernemu predstaveniu autora a zámerov, ktoré viedli k vzniku tohto blogu. Jej úlohou je predstaviť vývoj hlavnej myšlienky, ktorá postavila základy Reflektora812. Ak hľadáte odpovede na otázky týkajúce sa projektu Reflektor812, nenájdete lepšie miesto, než túto stránku.


KTO JE AUTOR?

Moje meno je Martin, no tu vystupujem pod pseudonymom M.E.H.T. Veľmi rád behám po horách, kreslím, píšem a sem tam vylúštim nejaké to sudoku. To je všetko, čo by som o sebe napísal. Myslím si, že je zbytočné vypisovať môj životopis. Podstatné informácie o mne sa aj tak dozviete z mojich článkov, v ktorých prezentujem svoje názory. Ak ste sa nejako dostali na tento blog, určite to nebolo preto, kto je autorom projektu Reflektor812.

PREČO POUŽÍVAM TAKÝ DIVNÝ PSEUDONYM?

Existuje množstvo mien, ktoré som mohol použiť, no chcel som niečo jednoduché a neutrálne. Mám rád symbolizmus a preto som sa rozhodol použiť takéto iniciály, ktoré skutočne niečo symbolizujú. Skutočné meno buduje dôveryhodnosť. Ja som sa svoju dôveryhodnosť rozhodol budovať prostredníctvom svojich článkov.


Mierne predstavenie autora máme za sebou. Teraz nastal viac než vhodný čas predstaviť samotný projekt Reflektor812.

ČO je REFLEKTOR812?

Projekt Reflektor812 je multispektrálny náučný blog, ktorý sa zameriava na viac než jednu tému.

PREČO SA ZAMERIAVA NA VIAC TÉM?

Pretože to takto chcem. Existujú rôzne blogy o varení, chudnutí, móde a podobne. Takéto blogy sa zameriavajú výhradne na jednu tému. Týmto projektom som sa rozhodol ísť proti prúdu. Veľmi rád píšem o rozličných veciach. Blog zameraný na jednu tému by neuspokojil moje pisateľské potreby. Vlastniť a udržovať viac blogov by ma rozhodne nebavilo. Keď ma napadne námet na nejaký článok mimo témy, nemám problém ho na 812ke zverejniť. To je pre mňa dôležitejšie, než budovanie blogu, ktorý je zameraný na jednu tému a môže tak prinášať autorovi značný zisk.


PREČO JE NÁUČNÝ?

Skoro každý blog je v podstate náučný. To isté chcem dosiahnuť projektom Reflektor812. Ľudia sa počas svojho života učia metódou pokusu a omylu. Lenže čo keby boli na omyli pripravení? Konkrétne omyly sa u ľudí opakujú po generácie. Či už ide o zdravie, úspech, vzťahy, alebo činnosti bežného života. Hlavnou myšlienkou by malo byť poučiť sa z omylov iných. Neopakovať tie isté chyby a riešiť iba problémy, s ktorými sa ešte nikto nestretol.

Teraz nastal čas odbočiť od témy. Možno ste videli film Jurský park  z roku 1993. V ňom bola scéna, v ktorej mal dialóg majiteľ jurského parku John Hammond (Richard Attenborough) a doktor Malcolm (Jeff Goldblum). John Hammond hovoril Malcolmovi, že rovnaké chyby neopakuje. Malcolm mu na to odpovedal. „Nie, Vy iba robíte nové.“ Tento dialóg ma tiež inšpiroval pri navrhovaní Reflektora812.

Pomyslel som si, že by bolo skvelé vytvoriť blog, ktorý by popisoval chyby bežných ľudí. Tieto ukážkové chyby by slúžili iným ľuďom nato, aby sa im vo svojom živote vyhli a aby zbytočne nechybovali.

Jedna stará múdrosť hovorí: „Hlúpy človek sa učí na svojich chybách, no múdry človek sa učí na chybách iných.‟ Za seba si rozhodne vyberám tú druhú možnosť.AKÉ TÉMY ZAHŔŇA REFLEKTOR812?

V minulosti som pôsobil ako výživový poradca. Vtedy som sa dozvedel množstvo zaujímavých vecí o tom, ako funguje ľudské telo a čo potrebuje. Dodnes ma táto oblasť fascinuje a vo voľnom čase sa jej stále venujem. Preto som sa rozhodol písať články blízke téme zdravia.

Druhou oblasťou sú ľudské vzťahy. Nemyslím si, že som v tejto oblasti nejaký extra odborník. No aj tak si myslím, že k tejto téme mám čo povedať. Videl som už mnoho úspešných a fungujúcich vzťahov. No zároveň mnoho rozchodov a rozvodov. Prečo niekomu vzťah prosperuje a niekomu nevydrží ani pol roka? Odpoveď sa snažím nájsť v téme zameranej na ľudské, či partnerské vzťahy.

Treťou oblasťou je úspech. Každý chce byť úspešný. Teda by aspoň mal chcieť. Tak potom prečo chodí po svete toľko neúspešných ľudí? Úspech je stav mysle. Chceme byť úspešný? Zmeňme svoje myslenie. K tomu možno pomôžu články priradené v téme o úspechu.

V posledných rokoch som sa dosť zaujímal o ezoteriku a v neuveriteľné veci, pretože mám rád rozprávky. Každý v niečo verí. Niekto verí v náboženstvo, v zázraky, v to, v tamto, niekto zas verí, že vôbec neverí. Ja verím v pozitívne mysleniev silu príťažlivosti. Som človek, ktorý potrebuje na potvrdenie viery dôkaz. Súčasná veda na tému pozitívneho myslenia už dôkazy dávno poskytuje. Podrobnejšie sa tomuto javu venujem v kategórií o ezoterike.

V neposlednom rade sa budem venovať kategórií, ktorú som cvične nazval na zamyslenie. Táto kategória zahŕňa témy, ako byť lepším a empatickejším človekom. Po prečítaní takéhoto článku by si ma čitateľ vstúpiť  do svedomia a prebudiť v sebe túžbu byť skutočne inteligentným človekom.

V poslednom rade budem písať voľné články, ktoré mi spontánne naservíruje môj život rovno na tanier vo forme skúsenosti, či nespokojnosti s niečím, čo by som chcel zmeniť na sebe, či v spoločnosti v ktorej žijeme.


PREČO PÍŠEM BLOG?

Som zvedavý človek a preto sa rád dozvedám nové veci. Vďaka tomu si na tie nové veci vytváram vlastné názory. S tými názormi sa chcem podeliť s ostatnými, ktorých to zaujíma. Nato však potrebujem nejaký prostriedok. Veľmi rád píšem texty a preto som si vybral možnosť prezentovať svoje názory prostredníctvom blogu. Pociťujem pritom určitý druh zábavy a zadosťučinenia. Nadobúdam tak pocit, že svoj čas venujem niečomu, čo môže pomôcť či ponaučiť iných ľudí.

PREČO NÁZOV REFLEKTOR812?

Ako som už spomínal, mám rád symbolizmus. Snažil som sa vymyslieť niečo, čo bude skrývať nejaký význam. Myslím si, že sa mi to názvom Reflektor podarilo. Tento názov mi príde viac než vhodný. Reflektor vytvára svetlo. V úplnej tme nič nevidíme, no svetlo z reflektora nám tú tmu rozjasní a ukáže nám, čo sa v nej skrýva. Tma je chápaná ako nevedomosť, pretože sa v úplnej tme nevieme orientovať. No svetlo z reflektora zmení nevedomosť na vedomosť. A to je hlavná úloha projektu Reflektor812. Meniť nevedomosť čitateľov na vedomosť.

PREČO V NÁZVE FIGURUJE ČÍSLO 812?

Na to je jednoduchá odpoveď. V čase registrácie tejto domény bola doména reflektor.sk obsadená. Musel som určiť iný názov, no to som nechcel, preto som musel použiť plán B. Číslo 812 obsahuje určitý symbol blízky mojej osobnosti.